şükela:  tümü | bugün
  • ben de kadir için adalet isteyenlerdenim.daha çok dillendirilmeli, daha çok ses getirmeli bu çağrı.silahsız birini bıçaklayıp öldüren kişi kasten adam öldürmeden yargılanıp, en ağır cezanın verilmesi gerekiyor ki öyle her önüne gelen kavga ayırıyorum diye adam bıçaklamasın.
  • yetmez. yılın meriç’i ilan edilsin!
  • bir çeşit nevin yıldırım vakasına dönecek gibi duruyor.

sürekli bir fen lisesi, doktor olmak isteme vurgusu. çok mu gerekli?

haberler ilk olarak boğuşma esnasında ölen adamın kendi bıçağının kalbine saplanması diye yayıldı. bu haliyle bile garipken, sonradan kadir'in kütüphaneye giderken bile meyve yemek için yanında taşıdığı bıçağı korkutmak için çektiği ve onunla öldürüldüğü ortaya çıktı.

ayda 8-10 kilo meyve yerim, hayatımda yanımda bıçak taşımadım. ki bahsedilenin meyve bıçağı olduğunu da sanmıyorum ya neyse, suç aletinin fotoğrafı çıkarsa hep beraber görürüz.

silahı olmayan birine korkutmak amaçlı bıçak çektikten sonra silahsız adamın ölmesi öyle kolayca meşru müdafaayla atlatılacak bir şey değil. olmamalı da zaten.

son olarak, fen lisesi mezunu ne it kopuklar var siz de biliyorsunuz, birbirimizi kandırmayalım.
  • polise haber verip adalet bekleyen nice kadınları da gördük. bir iki güne kalmadan öldürüldüler. ne yapalım? daha çok mu ölelim? ne zaman yetecek? cevabını hepimiz biliyoruz aslında..
  • adam bıçaklandığı için ölmüş. meşru müdafaa'da orantılılık diye bir olay var. orantılılık şu anlama gelir bir taraf fiziksel şiddet uyguluyor diye o kişiyi bıçaklar veya silahla vurursanız bu eylem meşru müdafaa kapsamına girmez. eğer böyle bir eylem varsa haksız tahrik üzerinde durulabilir. kaldı ki söz konusu gencin cezası ciddi bir indirim ile verilecektir.
  • kurtardığı kadın, hayatını kadir'in kurtuluşuna adaması lazım. nerede bu kadın? televizyon kanallarının önünde yatması lazım, ulaşabildiği herkese ulaşmalı. aksi halde adi bir orospudur.
  • #kadiriçinadalet
    yukarı.
  • "bunun üzerine şeker, meyve soymak için yanında taşıdığı bıçağı çıkardı. boğuşma sırasında bıçak özgür duran'ın kalbine saplandı."

kelime secimlerine bak. "meyve soymak icin yaninda tasidigi" "kalbine saplandi". sen haberci misin avukat mi? "ailesinin doktor olmak istedigini soyledigi..." o hakli bu hakli demiyorum, ama isi "sozde" habercilik olan insanlarin yargiyi etilemek icin olayi egip bukmeleri sinir bozucu olan. kalbine saplandi ne lan? adam bicaga kalbiyle saldirida bulundu deyin bari?
  • şimdi çocuk doktor olmak istiyormuş. doğal olarak elindeki bıçağı nereye saplaması gerektiğini çok iyi biliyor. adamın direkt kalbine gelmesi rastlantı olamaz. burda kasten yapılmış gibi duruyor. çok zor bir durum allah yardımcısı olsun. bir kadını bir hayvandan(!) korumak isterken hayatı kararacak.. keşke adam ölmeseydi diyeceğim ama bu sefer de bunun gibi herifler elini kolunu sallaya sallaya cinayet işleyebiliyor. sabıka kaydı da bayağı kabarık...
  • kadına şiddet uygulayan ve ya öldürenlere ceza verilmiyor, bu kadar sabıkası olan biri dışarı salınıyor ve biz masum vatandaşların can güvenliğine kast ediliyor. bu sebeple gencecik bir insanın hayatı kararmasın.