şükela:  tümü | bugün
 • bir dönem kendisine her mikrofon uzatılışında "bi kere o etek değil kraliçe elbisesiydi" deyip okul müsameresinde karizmayı dağıtan 8 yaşındaki oğlan çocuğu triplerine girmesi hakkında hatırladığım sayılı sempatik şeylerden sanırım.
 • daum için "fenerbahçe milan karşısında iyi oynadı. ama dauma güvenmiyorum, zeytinburnu teknik direktörü bile o maçı vermezdi" yorumunu yapmış, "bir fubol yorumculuğu eksikti bunun" diye düşündürten insan...

  (bkz: nereye baksam kadir inanır'ı görüyorum)
 • hobileri arasında göden koleksiyonu yapmak olduğunu söylemiş, bu açıklamasıyla yüreklere korku salmıştır.

  aha da linki,
  http://www.kadirinanir.com/index1.asp
  ayrıca
  (bkz: göden)
 • kadir baba sinirlenince daha da komik oluyor sanki*. dün izledigim bir filminde hatunun biri "emanete hiyanet ettin kadir.." diyince kadini bogazindan tutup havaya kaldirdi ve sinirinden ancak dislerinin arasindan tislayarak "tövvbeee*... estagfurullah..." diyebildi..
 • telefonla taciz davasının sonuçlanması ile külliyetli miktarda ( 150 bin ytl) para cezasına çarptırılan ve ödeyebilmek için muhtemelen önüne gelen hemen her reklam teklifini kabul etmeye motive olan kişi.
  http://www.haberx.com/…/buket-saygi-150-bin-ytl.htm
 • selvi boylum al yazmalim filminden sonra birisi buna "karizma yap, kas kendini, as suratini" demis.. deyis o deyis...

  biraz relax ha kadir'im inanir'im? gecti be guzelim..
 • yer: ankara esenboğa havalimanı
  tarih: 12 mart 1987

  (istanbul'a bir metreye yakın, ankara'ya yarım metre kar yağdığı günün gecesi. yurtta karayolu ulaşımı felç.)

  uçuşun olup olmayacağı belli olmayan sekiz saatlik bir bekleme sonunda, erzurum'dan gelen thy uçağı diyarbakır'daki yolcuları almış, uçak içinde de bir saat beklettikten sonra, kaptan pilotun "ankara'da pistte şu anda otuz santim kar var, inemezsem adana'ya ineceğim" anonsuyla hareket edilmiş ve kaptan mükemmel bir şekilde esenboğa'ya inmişti. herkes şaşkın yorgun, valizlerini almak üzere terminal binasında ilerlerken,

  "amına koduğumun orospusunun peşinde ne geziyosunuz lan?" şeklinde bir höykürmeyle irkildim. (höykürme daha ağır kelimelerden oluşuyor olabilirdi ama fazlası yok yani). dönüp baktım bu abi. yanındaki bi kaç adamı böyle süslü sözlerle motive ediyor, onlar da "tamam abi" filan diyerek yumuşatmaya, sakinleştirmeye çalışıyorlar. nıç nıç diyerek yürüdüm uzaklaştım.

  aylar sonra gazetede filmin haberinden anladım ki, bingöl'de çekilmekte olan katırcılar filminden dönüyorlardı. uçağa onlar erzurum'da, ben diyarbakır'da binmiştim. o zamanki adıyla yeşilköy'de pist kapalı olduğu için ankara'ya inmek zorunda kalmışlardı. arkamdaki koltukta oturan kar yanığı tenli ve muhteşem sesli afet de ayşegül aldinç olsa gerekti. nası da tanıyamamıştım. iniş sırasında ingilizce bir şarkı mırıldandığını ve inişten hemen sonra da "o ne biçim inişti öyle ya? avuçlarım terledi." dediğini hatırlıyorum.

  allah için, okkalı küfrediyodu ama abi. hakkını vererek böyle.

  yolculuğun en güzel ve en tatlı tarafı ise, uçakta olduğundan haberimizin olmadığı sakıp ağanın, business class perdesini bir anda açıp, pilotun adana anonsu üzerine galeyana gelen yolculara hitaben "adana'ya inersek hebinüz misafirümsünüz!!" diye bağırması ve galeyanın, yerini bir anda alkış ve neşeyle karışık şaşkınlığa bırakmasıydı.
 • türk sinamasina sert mizaciyla girerek adam dövmekle ve de sovmekle bugunlere kadar gelmis oyuncu. tatar ramazandan baska etkileyici filmi yoktur. son zamanlarda kadir inanir da gerekirse gay rolu oynar tartismalariyla gündeme gelmis, sanki kendisine katir inanir topdur denilmis gibi alinmiş ve duvarlari yumruklayip, cimleri yolmustur.
 • seda sayan ın hemşire, kendisinin de mafya babası rolünü oynadığı filminde ayağında mokasen ayakkabılarla kondisyon bisikletinde deli gibi pedal çeviren adam...