şükela:  tümü | bugün
  • kafasindan cikarmadigi bir kalpagi vardi bu amcanin.
  • bu zâtın kurtuluş savaşında sarıklı mücâhitler isimli bir kitabı vardır ki bu topraklar üzerinde yaşamakta olan herkesin alıp en azından sayfalarını bir karıştırması elzemdir.

bu eserin ithâf kısmında şu ifâdeler yazar:
    yüksek islâm enstitüleri, imam-hatip mektepleri ve kur'an-ı kerim dershânelerinin millî şahsiyet ve mefkûremize dönüşü sağlayacak müstakbel mücâhitleri, nur yüzlü gençlerine.

kitabın ilk basımı 1960'ların sonlarına denk gelir. yazar kitabı genç yaşlarda yazmıştır ve "olayların bir çok canlı görgü tanığı artık yaşamamaktaydı" gibi bir ifâde ile "keşke daha erken doğsaydım" mânâsında serzenişlerde de bulunmaktadır.

bâzı diğer ses getiren kitapları :
    - macar ihtilâli
    - amerika'da zenci müslümanlık hareketi
    - lozan zafer mi hezimet mi?
  • ali şükrü bey adlı bir kitabı olan yazar.
  • gençliğinde taktığı ideoloji filitreli gözlüklerini çıkarmış olduğunu ümid ettiğmiz. hanedan sever.
    (bkz: kurtulus savasinda sarikli mucahidler)
    edit: katarakt vs... her türlü optik dert el'an devam etmekte.
  • bir iki gün önce silahlı saldırıya uğradı kendisi. yaşıyor pek şükür.
    kuleli askeri lisesi'nin yakınlarında kıyıda bir balık lokantası mevcuttu.
    hala var mı bilmiyorum, belki de mafya ayağına indirmişlerdir.
  • her nedense vurulmasını, gurbet içinde gurbet kitabında yazdıklarıyle ifşa ettiği gerçeklerin, bir takım kimseleri ve çevreleri rahatsız etmesine bağlamadan edemediğim tarih araştırmacısı.
  • soyadının sehven "mısırlıoğlu" diye karıştırılıp söylenmesine "ben türkoğluyum efendi, ne mısırlıoğlusu" şeklinde sert tepki veren üstad.
  • dün akşam hulki cevizoğlu 'nun ceviz kabuğu'nda hulki bey'in "..misak-ı milli'yi osmanlı padişahı ve meclisi onayladı mı? eğer öyleyse, osmanlı hanedanı ile mustafa kemal aynı hedefle bu vatanı kurtarmıştır..tarihimizle barışmamız lazım.." temalı sözlerine, istanbul'dan ".. yaa..yaa.. bravo.." şeklinde hafif iç geçirmelerle destek vermiş saltanatçı.

efendim ayrıca şunu belirtmek isterim; bu adamın kitapları korsan kitap gibidir. yazılar karışık, kitap kapak tasarımları öylesine sadedir ki, gören der ki; "fotokopici işi bu.."
  • cevizkabuğu'nda ağzından tükürükler saça saça, ''yunan adalarında, halep'te türk bayrağını göremiyorum, kahroluyorum! oralar türktür, misak-ı milli sınırları içindedir!'' şeklinde bağıran, bağırırken gözleri dolan ve çay içmeye başlayan, her halinden 100 yıl öncesinde kaldığı belli olan şeriatçı.

akçaabat doğumludur, milli selamet partisi'nde görev almıştır. 12 eylül'de yurtdışına kaçmış ve vatandaşlıktan çıkartılmıştır. müsiad yönetim kurulu üyesi akp'li sunusi mısıroğlu'nun babasıdır kendisi.
  • çocuk denecek yaşlarda kitapları okunduğunda travmatik bir geçmiş yaratabilen yazar. 80'li yılların başında kemalettin tuğcu ve ökkeş sonrası kerime nadir okumak yerine kitapları okunduğunda; o çocuk aklıyla milliyeti önemli değil ama bir insanın başka bir insana neler yapabileceğini öyle bir gazla anlatıyordu ki, 25 yılın ardından bile unutulmuyor okunanlar. fazla ciddiye alıp, dağlara çıkmak da vardı ama neyse yırttık...