şükela:  tümü | bugün
 • dolu dolu bir yılbaşı gecesi geçirmemize vesile olacak güzel insan.
 • ne yazık ki bu akşamki programından, 15 dakika önce, televizyonu açtığımda haberim oldu, sonuna yetiştim. kendisi yine döktürüyordu, konuşmasının sonunda anlamlı bir anısını anlattı ve çok da güzel bir dua etti. programın arşive eklenmesini bekleyeceğiz artık...
 • yılbaşı gecesi yaptığı program sistemde yerini almış, afiyet olsun.
 • fikirlerini ifade ediş şeklini (ses tonu, zaman zaman gaza gelip masayı yumruklaması vs..) doğru bulmasam da söyledikleri kesinlikle yabana atılacak şeyler değil.

  kendisini ilk olarak tv'de devrimcilerle beraber kaldığı koğuş maceralarını anlatırken gördüm. ardından harf devrimi, icat edilen(!) kelimeler, türkçe yazım yanlışlığı yapmamızın nedenleri gibi konularda oldukça aydınlatıcı bilgiler verdiğine tanık olunca web sitesinden de takip etmeye başladım.

  söylediklerine salt atatürk/cumhuriyet düşmanlığı olarak bakarsak hataya düşeriz. kendisini bağımsız bir tarih araştırmacısı olarak görüp söylediklerine kulak kabartmakta fayda görüyorum. bir de konuk olduğu programlarda sürekli dile getirdiği eski türkçe şiirleri var ki bence gerçekten kötüler.
 • hey allahım, tarih kimlere kaldı?
  beyefendiyle televizyonda tarama yaparken karşılaştım, baktım ilginç de laflar ediyor, dinleyeyim dedim.

  abdülhamid (elbette ikincisi) ve onun üstün karakter özelliklerinden bahsediyor.
  muhakkak bilirsiniz, ayrılıkçı ermeniler pek hazzetmezlerdi abdülhamit han'dan.
  ve ona bir suikast tertip ediyorlar. cuma namazı selamlığında. bu iş için ise belçikalı birini bomba uzmanı olarak tutuyorlar; eduard jorris.
  neyse uzatmayayım, girişim başarısızlıkla sonuçlanıyor, bomba erken patlıyor ( sultanın cuma namazı öncesi muhabbeti uzuyor)
  yalnız selamlıkta onlarca ölü, onlarca yaralı var. her taraf ete, kemiğe ve kana kesmiş.

  şimdi gelelim kadir bey'e; şöyle diyor mealen " abdülhamit o kadar iyi bir insandı ki eduard jorris'i affetti, cebine de üç beş kuruş koyarak"
  ulan, meşrutiyetin neden gerekli olduğuna dair en büyük kanıt budur. ulan, abdülhamit kim oluyor da benim ölen, yaralanan kardeşimin, anamın, babamın, eşimin, dostumun katilini affediyor? hangi hukukta yazar bu? hangi din kitabında var? şeriat ne der?

  ulan, padişah iktidarı için eli kanlı bir teröristi salıveriyor, sen de haklı buluyorsun.
  yürü be koçum, mısıroğlu. aynısını mustafa kemal yapsa idi, ne derdin?
  nasıl bir insansın ki, tarihi gerçekleri bu kadar eğip büküyorsun?
  ya abdülhamid döneminde sadece şayia üzerine öldürülen, sürgüne gönderilenler?
  ne zaman öğreneceksiniz bunlar sadece iktidar mücadelesidir? din, hak, hukuk; iktidar mücadelesinin yanında palavradır.
  yalancısın, zavallısın!

  allah, ülkemizi, devletimizi, halkımızı bu ve benzeri adamların fikir ve savlarından korusun.
 • dün akşam saat 20.30 civarında kanalları dolaşıyordum. bir baktım tvnet adlı pek de izlemediğim akp yalakası kanalda başında fesiyle bolca osmanlıca kelime sarfederek atatürk aleyhine ileri geri konuşan, aleni sergilediği cumhuriyet düşmanlığında çığır açtığını kendi gözlerimle izlediğim bir adam vardı. biraz izledim düşünce yapısını anlamama rağmen. bu arada beyefendi laikliğin bu topluma ne getirdiğini bilmediğini, bu toplumun on yıllarca şeriatla yönetildiğini dile getirdi. söylemlerinde eski dönemlere olan özlemi bayağı bir fazlaydı. "gericilik" aslında bu olmalı diye geçirdim içimden. bir ara ismet inönü'ye çattı, cumhuriyet halk partisi'ne fütursuzca çamurlar attı ithamlar etti. hızını alamadı en sonunda atatürk'e de laf etti. dedim tamam. bu neo osmanlılardan olmalıydı. sonra ekranın altında ismi belirdi. kadir mısıroğlu'ymuş zat-ı muhteremin adı. sık sık izlemeyi isterim rastladıkça böyle büyük bilginleri! hayal gücümüzü arttırıyorlar.
 • kendisi anakronizmin vücut bulmuş halidir.

  ha ayrıca tvnet yöneticilerinin ve tarih sohbetleri sunucusunun düşünme yetisine ve aklına hakaret etmektedir. hadi bizi neyse geç, kumandaya basıyoruz iki saniye sürmüyor ne dediğini duymak. size yazık değil mi ey tvnet?
 • sözlerinin yalan olmadığı buna karşılık resmi tarihin yalanalarla dolu olduğu her geçengün toplum tarafından farkedilen adam.
 • kemal paşa ve sevenlerinin foyasını ortaya çıkardığı için rejim* tarafından tımarhaneye tıkmak ve vatandaşlıktan atmaya varıncaya kadar her türlü insanlık dışı muhameleye maruz bırakılmış tarihçidir.

  favori videom: http://www.youtube.com/watch?v=hwsijbbjhp0

  (ilk birkaç bölümde ve sonra 7. bölümden sonra tekrar rejimin rezaletlerinden bahsediyor)

  "ben kemalist değilim diye bir tabela taşısam bunun kadar beni ifade etmez" priceless :)

  * aynı zamanda atatürkçü düşüncenin matematiği gibi akla izana sığmayan faşistlikte işler yapan kişileri ülkenin sayılı üniversitelerine rektör yapan rejim.
 • aynur mısıroğlu ile evli olan kişi.