şükela:  tümü | bugün
  • kadir mısıroğlu'nun ruh çağırma vasıtası ile atatürk'e sorular sorup cevaplar aldığı ruh çağırma seansıdır.

link
  • --- spoiler ---
    taş devri olarak da bilinen mağara çağı tarih öncesi devirlerinden biridir. bu çağda insanlar, ağaç tepelerinde yaşamalarından sonra, araçlarını geliştirerek kendilerine barınak yapmayı öğrenmişlerdir.

mağara çağı’ndan önce insanlar, araç yapmayı, ateş yakmayı, toplu olarak yaşamanın faydalarını bilmedikleri için yeryüzünde yaşayan korkunç, vahşi hayvanlardan ancak ağaç tepelerinde barınarak korunabiliyorlardı. bu çağlarda yaşayan kaplan, ayı, su aygırı gibi yırtıcı hayvanlar, insanlardan daha kuvvetli olduklarından, ilk insanlar bunları avlamaya kalkışmamış, tabiatta bulduğu otları, yabani yemişleri yiyerek beslenmeye çalışmıştı.

günün birinde insanlar ateşi keşfettiler. ateş yakmasını öğrendikten sonra, ağaç tepelerinden inerek mağaralarda yaşamaya başladılar. ateş sayesinde insanların, vahşî hayvanlardan korunmaları, bu hayvanların etlerini pişirerek yemeleri, daha ileride kendilerine bazı araçlar, av silâhları yapmaları mümkün oldu.
    --- spoiler ---
  • bir fesin hava boşluğunda nasıl durduğunu gösteren hayret verici bir videodur.
  • yazık, ruh hastası belli haberi yok
  • bu fesli deli kadire üstaddır büyük tarihçidir bilmemnedir diyen arkadaşlar.
    şu videoyu izledikten sonra gene aynı söylemleri tekrar ediyorlarsa,
    nabız atıyor, iq 0 altı.

https://www.youtube.com/watch?v=g-ez8lvkg10
  • bunu dinleyip inananlar olduğunu düşünmek daha ürkütücü olan safsata.
  • bir delinin konuştuğu videodur.

üşenmedim sonuna kadar tahammül ederek izledim. bu adama atam fena koymuş.
    hala şu herife üstad diyenler cahiller var.
  • (bkz: şirk combo)
  • (bkz: ben ikna oldum)

edit: özellikle harf devrimi kısmı muazzam. islam ve arap alfabesi arasındaki ilişki, islamın kuranı türkçeye çevrilerek bitirilmeye çalışılması hayranlık uyandırıcı.

zübeyde hanım hakkında söyledikleri ve söylemeye devam ettikleri o çok korktuğu allah tarafından nasıl karşılanacak muamma.

büyük üstad kadir paşa sorarım sana kurana mı güvenmezsin de atatürkü eleştirirsin yoksa halka mı güvenmezsin iki bilgi alınca senin gibi yalancıları taşlayacak diye.
  • biri dondurmacıya islam dininde ruhlarla konuşmak diye bir kavramın olmadığını anlatsın. kendisi ile eğlenen cinin konuşmalarını anlatmış meczup.