şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • katildir. buradaki romantikler ise salınması için kamuoyu baskısı oluşturmaya çalışıyorlar.

kendi ailelerinden biri sözlü tartışmadayken bu herif çıkıp saldırı bıçağını kalbine saplayıp öldürse sövecek tipler gelmiş "ama kadını koruyordu, iyi niyetliydi" diyor.
    (bkz: sen kimseyi koruma ulan ayı)

edit: aklın almayacağı sığlıkta mesajlar geliyor mesaj kutuma. sorularınıza gereken cevapları çok önceden verdim ben zaten.
    (bkz: kadir şeker'in meyve soymak için taşıdığı bıçak)
    (bkz: kadir şeker/@amprikuku)
    (bkz: kadir şeker dosyasının kriminal raporu/#102406458)
    (bkz: şiddete uğrayan kadını kurtarırken katil olan genç/#101755361)

sizin bu gereksiz romantikliğiniz ülkenin içinde bulunduğu halin de kadir'in cinayet işlemesinin de tek sebebi maalesef.

edit: birileri buyurmuş ki "kadir'e katil diyen yarın öbür gün bir kadına şiddet uygulama potansiyeline sahiptir."
    ben de görüyor ve arttırıyorum: "kadir'i savunanlar yarın öbür gün sudan sebeplerle cinayet işleyebilecek potansiyel katillerdir."
  • sosyal medya gerçekten çöp. embesil duyarcı, meriç, kişiliksiz hayvansever dolu. az önce embesil duyarcının birisi karşıyaka iş bankasından şikayetçi olmuş. fotoğraf atmış bankamatiklerin yanına banka dikme demirler yaptırmış. allah belasını versinmiş. köpek ve evsiz sığınmasın diye yapmışlar vs. vs. bir sürü embesil bankaya saydırıyor banka müdürüne küfürler ediyor.

banka yetkilisi birisi açıklama yapmış oraya dilenciler oturuyor. bankamatikten para çekenleri rahatsız ediyorlardı önlem aldık diyor. insanlar bankamatikleri kullanmaktan çekiniyorlardı şikayetler vardı diyor. halen köpek, kedi duyarı kasıyorlar. bunlar çöp insanlar. evlerinde kedi, köpek besledikleri bile mechul. gerçekten hayvanları bilen birisi kedinin ve köpeğin soğuk mermer üzerine yatmayacağını bilir. maksat duyar kasmak beğeni almak. beyni yok duyarı var.

bu kadir şeker mevzusu da çok uzadı. aynı moronlar bu olayda da duyar kasma peşinde. kadının ifadesi belli. kadir şeker denen şahıstan yardım istememiş. biz tartışıyorduk bu şahıs bıçakla yanımıza geldi diyor. ölen adam bu meriçi kovmuş. kadın da ablam bu benim eşim demiş. bu meriç halen neden kadını ağlatıyorsun diye adama bıçak göstermiş.

başkasının aile olayına dahil olmuş. kadın yardım istemediği için senin olayın orada bitmiş. dönüp gideceksin. ölen kişi bu şahıs bıçak gösterdiği için belki karısını korumak için saldırdı. kadın bu şahısa benim kocam diyor. bu ne demek biz yabancı değiliz sen yoluna git demek. sürekli ölen adamın 19 suç dosyasından bahsediliyor. bu kadir şeker adamın 19 suç dosyasını biliyor muydu? sıradan bir vatandaş olsaydı ne olacaktı? kadın olay anında şiddet görmüyormuş. ağız kavgası ve ağlama seansı var. sosyal medyaya bakıyorsun kadını ölümden kurtarmış gibi lanse ediliyor.

bu şahıs kim oluyor da başkasının kavgasına 3. kişi olarak dahil oluyor? üstelik erkek ve kadın bir çift tartışması. belki adam kadını döver uzaklaşır ben kadını alır ıssızda teselli ayağına sevişirim düşüncesiyle yaklaştı. belki ırz düşmanı bir meriç. hani ihtimaller üzerinden kahraman yaratılıyor ya bende ırz düşmanı yaratıyorum hadi bakalım.
  • görmediğimiz, sadece duyduğumuz bi olayda elemanın masumluğuna ülkece nasıl bu kadar emin olabiliyoruz acaba?
  • medyanın ve akılsız güruhun gözünde kadın hakları koruyucusu, üniversite öğrencisi, masum yüzlü, mazlum görünümlü birisi ancak gerçekte kalbe tek bıçak darbesi ile insan öldürebilen katil.

eşinizle, kız arkadaşınızla, kız kardeşinizle veya annenizle anlaşamadığınız bir konu yüzünden tartışırken birisi gelip sizi kalbinizden bıçaklayıp öldürebilir, sonra da mahkemede bu katili ve bu katil hakkında verilmiş kararı emsal gösterip serbest kalabilir.

tehlikenin farkında mısınız
  • mahallenin yargıcı mı bu insan ? ne demek tartışan bir çiftin yanına bıçakla gitmek. burada bide gelip övüyorlar. akıl ve mantık çevresinde düşünenlere ise barzo diye hitap ediyorlar. güler misin, söver misin. yanında bıçak taşıyan eleman şehir magandası olmuyor, ponçik, masum biri oluyor ama suçlu olduğunu söyleyenler şehir magandası. iki yüzlü olmakta çığır açarsınız. tanıdığınız eşiniz dostunuz böyle boktan bir sebepten ölür ise kesin tanıdığınıza (ölen kişiye) şehir magandası dersiniz.
  • bıçağı tesbih gibi sallamak için aldım diye kendi ifadesi var. kadının darp raporu yok. siz kimsiniz yahu katil olmadığına karar verecek? siz hukuktan daha mı üstün zekasınız yoksa su katılmamış birer geri zekalı mısınız? mahkemeler uydurma ifadelerle karar vermiyor somut delillerle karar veriyor. kadir şeker bir katildir bugün kaç sene yatacağı karara bağlanacaktır.
  • bu başlık altında bıçak taşımayı normal bir şeymiş gibi göstermeye çalışanlar var.

bir kere bıçak sıradan bir bıçak değil sustalı bıçak. yani kanunen taşınması suç. üst aramasında polis üstünüzde yakalarsa işlem yapar.

bıçak direk göğüse kalbe saplanmış. kendini korumak isteyen birisi bacağa, kıçına vs saplar. göğüse saplamak direk öldürme amacında.

bıçakladıktan sonra adamı yerde tekmeleyip gidip evde uyumuş. polis güvenlik kameralarından bulup evinden tutuklamış. pişman olan birisi ambulansı arar, gider karakola teslim olur. gidip evine uyumaz.
  • annelerin hep dediği gibi: kimseye birşey olmaz, olan sana olur.
  • hala duyar masterbasyoncuları bitmedi.

kadir olayı manipülasyondur. kadına şiddet olmadığı kadının ifadesinde de darp raporunda da sabittir. fakat buna rağmen ısrarla her yerde kadını dövüyordu diye söylemeye devam ediyorlar. bu apaçık gerçeğe rağmen nasıl yalan bilgi yayabiliyorlar?

kadir doktor adayı diyorlar yalan çıkıyor. kimse sorgulamıyor. meyve bıçağı deniliyor kocaman sustalı çakı çıkıyor. yine kimse sorgulamıyor. cebinde 23 cm sustalı çakıyla gezen kaç kişi tanıyorsunuz?

kamera görüntüleri kısa süre orta çıktı sonra kayboldu.

tartışan çifte müdahale eden ve kadının kocası tarafından küfür yiyip saldırıya uğrayan bir gencin herifi kalbinden bıçaklaması ve kaçması olayıdır.

maktülün torbacı olduğunu anladıkları ve kimsenin umrunda olmayacağını bildikleri için sosyal medyada ve hatta nasıl becerdilerse anahaber bülteninde bile bu yalan bilgilerle gündem oluşturabildiler.

senaryoyu da belirlemişler. bir tarafta tıp öğrencisi masum duyarlı genç,kadına şiddete müdahale ediyor. öteki tarafta keş maganda bir koca. tabiki herkes maganda iyi ki ölmüş diyecekti. öyle de oldu. duyar manyankları da zaten hemen olayı desteklediler.

bin tane kadına şiddet olayı varken ve biz bas bas bağırırken sonuç değişmedi. burada ise kadına şiddet sorununu kullanan bir katil sembolleştirilip duyar malzemesi yapılıp aklandı. silahsız birisini kalbinden bıçaklayan katil serbest bırakıldı.

trend duyar kasma malzemesi edildi. biz ne dersek diyelim bu manyaklar " ama kadını dövüyordu" diye yazmaya ısrarla devam edecekler.

halkı dolandırmak işte bu kadar basit. birileri de gelir istediği gibi insanları yönlendirir.
  • düştüğü duruma üzüldüğüm insandır. fakat içinde bulunduğu dramatik olayın artık suçu meşrulaştırmak noktasına gittiğini düşünüyorum. nefsi müdafaa haricinde bir insanı öldürmek cinayettir. ister şanssızlık deyin, ister kader mahkumluğu ama yanında bıçak taşıması da, kavgaya bıçakla son vermeyi düşünmesi de eşini döven adam gibi şiddetin bir parçası maalesef.
hesabın var mı? giriş yap