şükela:  tümü | bugün
332 entry daha
 • adamın alnında suç sabıkası mı yazıyordu diyenler, peki şunu da düşündü mü? normal makul orta zekalı bir insan bir çift arasında normal bir tartışma olduğunda müdahil olur mu?

  peki müdahil olma hissiyatı için abartı bir dövme, tartaklama veya tartışma olması gerekiyor ki hiç tanımadığın birine karışasın.

  peki demek ki adam kadını hayvan gibi dövüyor olması gerekiyor ki hiç tanımayan biri bu adamın iyi biri olmadığını düşüncesi kafasında belirsin. peki kadın daha önce darp raporu almış mı bu olaydan sonra eve almış.

  demek ki dayağı sokağın ortasında yemiş mi evet yemiş. peki sokak ortasından bir kadını döven bir adamın çok iyi bir insan olduğunu normal makul orta zekalı bir insan düşünür mü hayır düşünmez.

  bu adamın dövmesini engellemeye kalktığında sana da saldırırsa ne yaparsın kendini korumaya çalışırsın.

  peki bu adamın alnında sabıkası yazmıyor olabilir ancak iyi bir insan olmadığı da sokağın ortasında bir kadını dövmesinden anlaşılabiliyor.

  başka diyeceğim yok sayın hakim...

  insanlık namına birinin canını kurtarmaya çalışırken kendi hayatı kararan gençtir.
 • soru işaretleri ile dolu bir olay,
  yanında bıçak taşımasını anlıyorum,
  fakat bu bıçağı direkt maktulün kalbine saplaması ?
  adam belki onu öldürmek üzereydi bunu da bilemeyiz.
 • yeni tanık özgürün kuzeni özgürün kadını sürekli darp ettiğini söyledi ifadesinde.o gün de kadın özgürü parka çağırmış tartışırlarken kadir niye kadını ağlatıyorsun falan demiş karım benim o demiş.kadir arkasını dönünce önce özgür saldırmış kadiri yere düşürüp boğazını sıkmış.kadirin yanında o bıçak olmasa belki özgür kadiri öldürecekti.siklet farkı ortada.arıza bir adam zaten.bal gibi nefsi müdafaa.boş yapmayın artık katil diye.
 • olay anında kadına darp olmadığı anlaşılınca, yalancı bi tanık ayarlanmış gibi duruyor. olay yerinde yok bu şahıs, nerden biliyormuş özgürün kadirin boğazını sıktığını. onun anlattıklarıyla da şöyle olmuş böyle olmuş yazmıyor mu birileri. yahu orda olmayan biri bu.

  çok pis şeyler dönüyor, kadir şeker yanlısı, taraflı haber yapan insanlar zaten iyice yara almış çırpınan adaleti de öldürüyorlar.

  en başta dememiş miydiniz kadir dövülen kadını kurtardı diye, şimdi sesli tartışma ve ağlamaya döndü. hadi evde daha önceden dövmüş olsun özgür’ün yeğeni doğru söylesin. kadir nerden biliyor bunu.
 • aptal saptal medya kampanyaları ve meriçköpek duyarlarına bakarak hakettiği ceza (bence müebbettir) verilmeyecek olursa bu ülkede hukuka güven biter ve kan saikiyle cinayetlerle adalet sağlama dönemi başlar. kimse bunu denemeye kalkmasın.
 • özgür'ün yani ölen kişinin kuzenini yalancı tanık olarak ayarlamış kadir he* kadının onu araması ilk ifadesindeki gibi olayı anlatması telefon kayıtları falan hep yalan, sözlük'tekilerden daha mı iyi bilecekler dimi ama. kadın o kuzenin yanında evde yumruk, dayak yemiş ama sözlükcüler yine daha iyi bilir tabii. orada oturan ve olayı gören başka bir tanık daha var ayrıca, o da aynı şeyleri söylüyor ne hikmetse. ölen kişinin kuzeninin ifadeleri ile bu iş bitmiştir, bugün yarın dışarı çıkar kadir ve bu kanıtlara göre beraat görünüyor.
 • valla yemesi gereken ceza 3-5 sene arasinda olmalidir diye düsünüyorum. sonucta bir insan ölmüs. bu araya girmese o kadin %100 öldürülecek miydi? bilmiyoruz. öldürülen elemanin üstünde silah vs yok cünkü.

  saliverseler, ölen öldügüyle mi kalacak?

  iste o yüzden 3-5 sene arasi iyidir. 3 sene ver, son 2 seneyi de denetimli serbestlige cevir. kamu vicdani yara almasin.
 • bir insanın bıçak taşmasını neden bu kadar abartıyorsunuz? sözlük saf salak kaynıyor yemin ediyorum. ister bıçak taşır, ister silah taşır. her bireyin kendini koruma hakkı vardır. herkes sizin gibi minnoş semtlerde yaşamıyor. önünü tinerci kesse 155'i arayıp 45 dakika beklesin mi? bireysel silahlanma hakkına saygı duyun artık. hiç kimse canını polise emanet etmek zorunda değil. herkesin meşru müdafaa hakkı var.