şükela:  tümü | bugün
293 entry daha
 • hayat hikayesini bilmediğiniz kimse için hayatınızı ortaya koyabilecek bir hamle yapmıcaksınız. kadir şeker ne düşündü ne etti bilmiyorum ama bir kadın imdat yada kurtarın demedikçe karı koca arasına yekten bodoslama dalmak tamamen hata. emine bulut olayı oldu o oldu bu oldu araya girmese bunda da olurdu savunması elmayla armudu benzetmekten ibaret. neticede ortada her gün bağrış çağırış kavga edip akşamına sevişen evli çiftler ve sevgililer ile dolu çatlak bir toplumdayız.
 • eve giren hırsızı vuran adamdan farkı şudur ki;

  hırsız senin evine girmiş ve senin evini savunma hakkın var bence.. ancak bu olayda öldürülen eleman, kadir'e saldırmamis.

  eleman ile sevgilisi yüksek sesle tartışırken bu kadir elinde bir bıçakla gelip adamı tahrik etmis. sana ne birader? ortada darp yok bir şey yokken sen neden adama bıçak çekiyorsun?

  erkekçe dövüşe gücün yetmeyince adamı bıçaklıyorsun?

  öldüremezsin kardeşim.. bu elemanı savunanlar, bir gün ben sevgilimle sokakta tartistigim zaman, bundan görev çıkaran meriç'in birinin elinde bıçakla beni kalbimden bıçaklama hakkına sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz?

  az dengeli olun.. insanın sokakta tartışmasının bedeli kalbinden bicaklanip ölmek mi?

  bak güya kurtarmaya çalıştığı kadın bile ne ifade verdi? darp yok bişey yoktu diyor.. git dedim, karışma dedim diyor.. ama durmamış gitmiş adamı kalbinden bıçaklamis.

  en ağır cezayı almalı.. çünkü elinde bıçakla belli ki silahsiz adamı öldürme amacıyla gidiyor.. tasarlayarak cinayet..

  katil zanlısıdir. yargı süreci bitince muhtemelen katil olduğu tescil edilecektir.
 • hümanist değilim,her ne sebeple olursa olsun bir insanın kalbine bıçak saplayan bir katilin burada savunulması beni rahatsız ediyor.cezasını üst sınırdan çekmeli,öldürdüğü kişinin sicili bu arkadaşın suçunu hafifletmez.
 • darp edildiğini düşündüğü kadına yardım etmek istemiştir. aferin. keşke herkes bu kadar cesur olabilse.
  ancak bu cesareti taşıdığı bıçaktan mı almıştır?

  öte yandan tıp kazanmak istediği haberlerde yer alıyor ısrarla. “meyve bıçağı” gibi.
  sanıyorum geçen seneki üniversite sınavında bir yeri kazanamamış - belki de istediği tıp gerçekleşmemiş, bilemeyeceğim.
  ama medyanın tarafsız olmadığını, haberi olduğu gibi vermediğini, kadına şiddete tanık olanların müdahaleden kaçmaması gerektiği kamuoyunu yaratabilme amacıyla “meyve bıçağı” gibi taraflı bir habere konu edildiğini düşünüyorum.
 • öyle bir propaganda yapılıyorki salı verilmesi için anlamış değilim.
  1.elinde bıçakla adama saldıran sensin.adamın elinde bıçak vs yok sadece eşiyle kavga durumu var.
  2.kavgadaki bıçağın önce meyve bıçağı olduğu söylendi ama oda değil bu bildiğin büyük çakı türevi bir bıçak.
  3.öldürdüğü adam şerefsizin biri olabilir.ama buna sen karar veremezsin
  4.kadirin tıp okuduğuna yönelik algı içinde tebrik ediyorum.tıp okuma hayali varmış ve onun için çalışıyormuş doğrusu bu.bu ülkede birçok kişinin hayali var hayal ile gerçek bir olmuyor.
  5.eğer hiçbir ceza verilmezse kendisine herkes kavga edenlerin arasına dalıp birini öldürebilir emsal olmuş olacak sonucunda.
 • (bkz: devlet nerede)
  (bkz: nerde bu devlet)

  1 fen lisesi mezunu cebinde bıçakla geziyor , üniversiteye hazırlananda niye bıçak var?
  2 suç makinesi 19 sabıkası bulunan mevta neden dışarda idi?
  3 kadın başanmadan sevgilisiyle kaçmış koca nerde ?

  sorular sorular ve haber sitelerindeki bilgiler sürekli değişiyor:
  https://www.hurriyet.com.tr/…ade-4-celiski-41446106
 • konut dokunulmazlığı nedir bilmeyen tipler paragraflarca demagoji yaparak olayı eve hırsız girmesiyle aynı duruma bağlamaya çalışıyor. değil 10 paragraf, 100 paragraf da yazsan konunun eve hırsız girmesiyle uzaktan yakından alakası yok. ayrıca "ben zor mahalleleri gördüm, siz site çocukları bilmezsiniz" edebiyatınız da kabak tadı verdi. cümlenin girişinden aynı şeyleri zırvalayacağınızı anladığımız için okumuyoruz bile sıçtığınız fikirlerinizi.

  kaldı ki eve giren hırsızı da elinde silahı olmadığı takdirde öldüremezsiniz kardeşim. silahı olmayan hırsıza ise hiçbir bok yapamazsın. direkt kasıtlı adam öldürmekten içeri tıkarlar. götünüzden hukuk kuralı uydurmayın. ha çok istiyorsan evine giren hırsızı öldürür aynı gevşeklikle hakime de anlatırsın derdini. bakalım hakim biliyor muymuş kenar mahalleleri.

  sen evine giren hırsızı elinde silahı olmadığı sürece öldüremiyorken sokak ortasında silahsız bir insanı öldürüp beraat kararı mı bekliyorsun bir de? hassiktir!
 • şimdiden unutuldu. twitter'da ağlayanlar sustu, soğuk odalarda yalnız başına kaldı, katil oldu. bu yük ona yeter, yazık oldu.
 • “unutuldu, katil oldu, bu yük ona yeter yazık oldu” falan denmiş e adam katil zaten ? birine yardım etmek için silahsız bi insanı kalbinden bıçaklayınca “aa tahrik var hadi seni yargılamayalım, sanığın tahliyesine karar verilmiştir” mi denicek sanıyordunuz ? kendisi bir katildir ve en fazla tahrik sebebiyle cezasında indirim yapılmalıdır şahsi kanaatimce. gereksiz duyar kasılıyor malesef
59 entry daha