şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • 'konya'da dayak yediği kişiden kadir'in kurtardığı kadının, 'ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki' dediği ifadedir.

  twitter'da linç başlamış, bu aşamadan sonra ilk ifadelerinde tam tersini de söylediği düşünülürse, 'tehdit edildiğini' düşünmek istiyorum. yoksa midem kaldırmayacak...
 • (bkz: let the linç begin)

  edit 1:öncelikle bağışlamak istediğiniz kitaplarınızı lütfen şöyle alalım

  edit 2: bu kadının tekrardan kendini öldürtecek bir bey bulacağına kalıbımı basarım.
 • karıyla-kocanın, kadınla-sevgilisinin, dişiyle-erkeğin arasına girmeyeceksin arkadaş. onlar barışır boku sana bulaşır (tabi bu hikayede barışma gibi bir durum söz konusu değil ama ana fikri anladınız işte...)
 • sevgilisini kastederek "onun için üç çocuğumu biraktim" dediği kismindan sonrasını okumaya gerek olmayan ifadedir.
 • evet başlık sahibi kardeş.sen tehdit edildiğini düşündüğün için bizce de tehdit edilmiştir.

  #101816193
 • 3 çocuğumu bırakıp bu adama geldim demiş utanmadan yazık oldu çocuğa değmezmiş müdahale etmeye bu ifadesi külliyen yalan 180 derece dönmüş
 • hiç bir olaya karışmamak şart oldu.artık tek yapılabilecek kendi aileni ve akrabalarını korumak.bu devirde insanlık, yardımlaşma, vs gibi kavramlar çöp olmuştur.herkesin yaptığı yanına kar kalıyor.önce yalandan bayılarak düşene yardım edenleri soydular, otostop çekip, gasp ederek kimsenin durmamasını sağladılar , ihtiyacı olmadığı halde dilenerek, yardımlaşmayı bitirdiler, şimdi de bu olay, tüm insanların içindeki iyiliği yok ettiniz.
 • ondan sonra neden kimse mudahale etmiyor oluyo ne mudahale edicem bunun gibi kadinlar olduktan sonra

  bunun gibi kadinlarin yaninda gercekten mazlum olan kadinlara yazik yani kurunun yaninda yanan yaşa yazik bu kadina! degil

  bu kadina asil cevabi kendi hemcinsleri vermeli
 • böyle cahil tiplerle hiç bir şekilde bir münasebette bulunulmaması gerektiğini gösteren ifadedir.

  sen tüm iyi niyetinle yardım etmek istersin ama sonunda olan sana olur. gelir ''kocam değil mi döver de sever de'' dediği an göt gibi kalırsın ortada. o yüzden bırakacaksın kendi hallerine dayak mı yiyorsun bırak yesin, gebertiyorlar mı bırak gebertsinler.

  zaten aklı başında bir kadın kendisini o konuma düşürmez. kendisi o duruma geldiyse de bunu kendisi istemiştir. çocuk kendi başını yaktığıyla kaldı. birde üstüne kadının bu açıklaması üstüne tuz biber olmuş.

  var mı böyle bir şey ya. kendini koysana o çocuk yerine, dışarıda böyle bir olaya denk geliyorsun kadının o haline üzülüp yardım ediyorsun ve çıkan tartışma sonunda adamı öldürüyorsun ve kadın çıkıp sana kocamı sen öldürdün, karı-koca arasında olan bir tartışmaydı diyor. o an yaşayabileceğin psikolojiyi düşünebiliyor musun.

  geçmiş olsun umarım çocuk bu durumu en hafif şekilde atlatır, gencecik yaşında hayatı kararmaz.

  cahillik böyle bir şey, yardım edersin neden yardım ettin der, etmezsin bu sefer kimse yardım etmedi, bu adam bana saldırıyor beni koruyun diye haykırır. ortaları yok, savundukları bir şey de yok tek yaptıkları bulundukları kabın şeklini almak.

  uzak durmakta fayda var. bu olayları gördükten sonra, okuduktan sonra önümde kafasını kesiyor olsalar önüme bakar devam ederim.
 • kadının son ifadesi sonrası benim için bir orospuyu kurtarmaya çalışırken katil olmuş kişi kadir . bu olay sonrası artık kimse kimseyi korumayacaktır zaten ben kadın halimle bile sokakta bir kadına saldıran kişiye ses edince kadın ama o benim kocaaaammm diye bir tepki veriyor. 3 çocuğunu bu adam için bırakmış. senin gibi orospuları koruyan kadir de kabahat haklısın.

  çok şükür ki hayatımda dayak yemedim. bir adamdan kötü davranış görmedim, ona göre adamlar seçtim. bu kadın yaşadıklarını hak etmiş hatta fazlasını bile hak etmiş. hep merak ederdim o korkunç suçları işleyenlerle nasıl bu kadınlar birlikte olabiliyor diye. kadın, 19 suçtan ki bu ispatlanan sabıkalı adamı hala koruyor. vicdan? doğru sende yoktu dimi 3 çocuk bırakmıştın.

  kusura bakmayın sözlük, kadının son ifadesi midemi bulandırdı.her ailede olurmuş. adam sana bunca yıldır nikah bile kıymamış.

  arkadaşlarının tv röportajlarında dediğine göre o bıçak değil çakıymış çünkü evin önünde ki bu parkta epey serseriler oluyormuş ve geceleri çok sorun yaşayanlar olmuş . bu yüzden arada çocuk evden çıkarken yanına alıyormuş korkudan.

  edit. kocaam olayını soran çok olmuş daha fenası evimin çok yakınında 2 tane kız öğrenci yurdu var ve her gün bu tip olaylar gece eve dönerken görüyoruz fakat hepsine müdahale etmeye kalksak o kızlar bizi parçalar yada adamlar öldürür. bir kaç hafta önce bir kız arkadaşım kıza dönüp bir şey var mı diyor ama aynı anda dolu insan daha geliyor çünkü olay baya şiddetli kız anında; o benim sevgilim bir şey yok sizler gidin diyor. arkadaşım eve geldi sinir krizi geçiriyordu 70 yaşında amca bile yardıma geldi kız neredeyse bizi kovdu diye. siz kızlarınızı eğitmeden eğitime böyle magandalarla olsunlar diye yolluyorsunuz.

  zorunlu edit. bana bir katili koruyorsun, bizde pompalıyla gezelim o zaman, bıçak vs. diye mesaj atanlar peşin söyleyim atmayın! kadir hapishaneye bile kitap istemiş. 2020 senesinde kütüphaneye giden adamı herkese karşı tek bile olsam korurum. biriniz elini pomalıya atmaya çalışırken belki asla çıkamıcağı hapishaneye bile ilk talebi kitap olan insanı o pompalıyı düşünen tüm akıllara korurum. şimdi başka yere zırvalayın.
hesabın var mı? giriş yap