şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • daha once de yazmistim yine yaziyorum, ben asla turkiye'de kimsenin kavgasina karismam. yan komsumdan her gun saatlerce kavga sesi gelirdi. bir gun cok daha gurultulu olunca bu kadin bu adamin elinde olecek dedim ve polis cagirdim. kapiyi acti adam kufrediyor "sikayet eden kimse karsima ciksin o orospu cocugu vs." diye. karisi da bir sey yok kavga filan etmiyoruz dedi ve polis de gitti.

o gunden sonra bitmistir benim icin. ben kolay yoldan ogrendim kadir zor yoldan ogrendi.
  • “19 tane suç kaydının olması bir insanı kötü yapmaz” demiş ablamız. kafaya bak. belki de doğal seçilime izin vermen gerekiyordu kadir.
  • keşke diyor insan, keşke olaya hiç müdahale etmeseydi de, bu zilli tokmakçısı tarafından katledilseydi.
  • --- spoiler ---

ayşe d. ise, "'olay günü özgür alkollüydü. tartışıyorduk, beni dövmüyordu. çok güzel günlerimiz oldu. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz" dedi.
    --- spoiler ---

bırakın arkadaşlar kim kimi dövüyorsa dövsün.
  • çocuklarını bırakan annenin karakteri ne kadar yüksek olabilir ki?

ben olsam belki ben de müdahale ederdim ama su olayda da görüldügü üzere burası kötülerin dünyası.

önümüze bakıp yürümeye devam edeceğiz artık
  • "19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz. ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı" kötü olması için hiroşimaya atom bombası mı atması lazım acaba.
  • kadının ifadesinde ilginç şeyler var.

- kadın 3 çocuğunu bırakıp ölen adama kaçmış.
    - ölen adamın 19 sabıkası var.
    - ölen adam uyuşturucu bağımlısı.
    - ölen adam olay anında alkollü.
    - kadının darp raporu var ama darp edilmediğini iddia ediyor.
    - bıçağı katil getirmiş. üniversite sınavına hazırlandığı ve çok parlak bir öğrenci olduğu iddia edilen çocukta bıçak ne arıyor?
  • “imdat” diye bağırmayana yardım edilmemesi gerektiğini göstermiştir.
  • "3 çocuğumu bırakıp bu adama geldim"

ve

"19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz."

böyle konusan birinin ifadesini degistirmesine sasirmamak lazim.

ablacim sen yine de kadire sükret diyecem de anlamazsin ki, sonun ya bir cukur olacakti yada sermaye olacaktin.
  • ne demiştik ((bkz: #101887304))