şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: bazı soruları aşağıda cevaplamak zorunda kaldım. merak edenleri aşağıya alalım.
  _
  "yanlışlıkla" birinin kalbine saplanan bıçaktır. columbia company'nin fst-1111d kodu ile sattığı, sadece 23 cm boyutunda (kesici kısmı 11 cm) olan ve her halinden meyve soymak için üretildiği belli olan bıçaktır.

  şurada gri olanının videosu bulunmaktadır.

  siz de meyve soymak için yanınızda bu bıçaktan taşımak isterseniz 110 tl'ye şuradan satın alabilirsiniz. (edit: nasıl bir hit almışsa 7 tl indirim yapmışlar, hadi yine iyisiniz meyveciler.)

  yok siyah olmasın renkli renkli soyalım derseniz meyvenizi buradan renk seçeneklerine bakabilirsiniz.

  büdüt: mesaja ve başlık altında gelen bazı soruları cevaplama gereği doğdu.

  1) neden bu kadar şiddetli şekilde karşı tarafı savunuyorsun?
  cevap: karşı tarafı savunmuyorum. şiddetli bir şekilde bir katilin sokağa salınmaması gerektiğini savunuyorum.
  bir kişinin 19 sabıkası olması onu öldürme hakkı vermez, hadi öldürdün elini kolunu sallayıp çıkmanı sağlamaz. görüşlerimi şurada yazmıştım: (bkz: #101755361)

  2) sizin hiç mi lise çağlarında bıçağınız olmadı? hiç mi kelebek sallamadınız?
  cevap: yok valla sallamadık. o zaman kurtlar vadisi izleyip mafyacılık oynayan kitleden nefret ettiğimiz gibi bugün de çukur vs. izleyip kendini bir bok sanan sizin gibi müptezel kitlelerden nefret ediyoruz.

  3) bıçağın bu bıçak olduğuna dair kaynak var mı?
  cevap: evet var, kaynak

  4) ölen 19 sabıkalı müptezel bir orangutan ve onla birlikte olan 3 çocuğunu ortada bırakan kaltak yalancı biri... bla bla bla
  cevap: bu sana kimseyi öldürme hakkı vermez.

  5) utanmasan dikiş tutmaz taşıyor diyeceksin!
  cevap: zaten bu bıçak tam da o kategoride bir bıçaktır. bırakın yanlışlıkla birine saplamayı yanınızda taşımak dahi hapis cezası demektir. bıçağı tehdit unsuru olarak kullandığınız an cezanız katlanır.

  6) erkek çakı taşır... bla bla
  cevap: taşıdığın bıçağa güvenip erkeğim diye geziyorsan gezme bence. senden olsa olsa soğan erkeği olur.

  7) keşke okumayı becerebilseniz. halen ölen adam hakkında "ama o suçluydu vs." diye mesaj alıyorum. kadir pek tabii bıçak taşıyabilir hatta bazuka da taşıyabilir. sonuçlarına katlandıktan sonra isterse beline antitank roketi bile bağlayıp gezebilir. sonuçlarına katlanmak koşulu ile... adalete baskı yapılıp bir katilin kahraman ilan edilmesine karşıyım. ölene "ama 19 sabıka kaydı var" deyip katilin salınmasını istemek de siz romantiklere yakışır.

  8) şu entry'i yazan suser'a teşekkür ederim. yazılanı okuyan, okuduğunu anlayan insanların olduğunu görmek sevindirici. (bkz: #101970880)

  (bkz: kadir şeker)
  (bkz: kadir şeker'in bir katil olması)
  (bkz: şiddete uğrayan kadını kurtarırken katil olan genç)
 • çok çabuk gaza gelen milletiz. birini çok çabuk itin götüne sokabiliyor çok çabuk yüceltebiliyoruz. oldu olacak cinayeti planlayarak işledi diyin olsun bitsin.
 • bıçaktan da anlaşılabileceği üzere (bkz: su testisi su yolunda kırılır)

  bunu aldığın yerde biber gazı yok mudu evladım?
 • yıllarca şantiyelerde çalışan biri olarak (saha müh.) sahada yanımda bıçak olmadığı için çok sıkıntı çektiğim olmuştu (şantiyeci arkadaşlar bilir, paket açmak, meyve soymak, ip kesmek vs.)

  şayet herhangi bir gün iş çıkışı bıçak yanımda olsaydı ve sevgilisine şiddet uygulayan, 19 adet sabıkası olan bir ayıyı uyarmaya kalktığım zaman ayı bana saldırsaydı ne yapardım bilmiyorum.

  aslında olayın koptuğu nokta kendine saldırıldığı zaman bıçağı kullanmış olması; nefsi-müdafaa için biber gazı kullansaydı ayı hayatta kadir de dışarıda olacaktı.
 • çok aptal bir ülkede yaşadığım için utanıyorum. katilin doktor olma hayali varmış yok fen lisesi mezunuymuş yakışıklıymış o yüzden ceza almasın. burası muz cumhuriyeti mi lan? sosyal medya mi adaleti sağlayacak? bu ne ilkel yaklaşımdır ya kafayı yedirticeksiniz. bu bıçak ne arıyor. bıçakla kütüphaneye mi gidilir hayırdır lan. kalbine saplamak nedir? niye bacağına saplamiyorsun?

  siz yolda sevgilinizle tartismiyor musunuz hic? biri gelse boş erkeklik yapsa tavrınız ne olur. anasini bile sikerim. sanane lan polis misin hakim misin. boş insanlarıniz lan. katil kara kuru işsiz biri olsaydi. kimse siklemezdi bile. ölsün gebersin hapiste sürünsün isterdiniz. statüler, sınıflar sizin gözünüzü kör etmiş.
 • aman beyler, siz siz olun yolda, parkta, balkonda eşinizle sevgilinizle partnerinizle, hatta kızkardeşinizle falan tartışmaya kalkışmayın.

  valla üstte şekil a'da da görülen masum bir meyve bıçağının yanlışlıkla üstüne düşüp kimvurduya gidebilirsiniz.

  bir de sosyal medya lincine uğrarsınız ki çoktan ölmüş olduğunuz için bak en azından o konuda şanslı sayılırsınız. çünkü kulağınız duymaz, gözünüz görmez en azından henüz soğumamış cesedinize yapılan linci.

  bir de lütfen mümkünse temiz sicilli olmaya bakın öldürülmeden önce.

  not: bu konuda açılan başlıkların bir çoğunu okudum. hukuka inancını kaybetmiş bu toplumun eninde sonunda cinnet geçireceği belliydi. sözde seçkin tabakanın okuduğu şu sözlük dahi geleceğin potansiyel katillerinden geçilmez olmuş.

  sevgili sağduyulu arkadaşlarım; imkanınız varsa gidin bu ülkeden, lütfen kurtarın kendinizi. bir sinema karakterinin, tetikçi, kokainman leş bir mafya babasının (yaralı yüz-tony montana) resmini gururla kendine avatar yapanların ülkesi burası unutmayın. diğerlerine girmiyorum bile.
 • 81329 olay yerine intikal ettik efendim.bu bıçaklı kavga konusunda burada çok fazla aptal olduğunu tespit ettik.hiç dokunmadan buradan normale dönüyoruz, bilginize.
 • bu bıçak konusu bende de bir sürü soru işaretine sebep oluyor. dershaneye giden bir çocuk yanında neden bıçak taşır ki ? bıçak bu değilse bile, gerçekten meyve soymak amaçlı taşıdığın bir bicaksa onu da çantanda taşırsın.

  bir abi olarak kadir ve ailesi adına çok üzüldüm gerçekten. gerçekten masum olma ihtimali üzerine tutuklanması ağır bir karar olabilir ama ortada işlemek zorunda olan bir hukuk var. hayırlısı.
 • detaylar ne olursa olsun, çocuğun yaşadığı şey büyük talihsizlik. şahsen ben bu olaydan sonra tanımadığım biri için bu riske girmem. tartışmanıın nereye varacağı o an nasıl bir ruh haline bürüneceğimi bilemiyorum. en güzeli kolluk kuvvetlerine haber verip beklemek.