şükela:  tümü | bugün
  • 10 temmuz 2008 tarihinde balıkesirde yaşanan 4.8 şiddetindeki depremi bildiğini iddia eden bilgisayar formasyon dersi öğretmeni...kendisi ayrıca ziraat mühendisi.
  • deprem habercisi. (bkz: http://www.dkos.org/)
  • depremleri onceden takip edebilmenin yolu olup olmadığını bulabilmek için 1999 yılından beri not tutan gözlem yapan bilim adamıdır. karınca kolonilerinden kedi davranışına, bulutların durumundan zamansız çiçek açan erik ağacına kadar her şeyi not etmektedir.

22 aralik tarihinden beri, istanbulda gözlemlediği karınca kolonilerinde, ölümler mevcuttu. ve son olarak ege depreminden 6 saat önce herkesi "istanbul çevresinde 5 e yakın deprem dikkat" cümleleriyle uyardı ve yıllardır tuttuğu notlarını takip edenlere bir şeyleri ispatlamış oldu..

ama mesele şu ki, 22 aralıktan beri karıncalar ölmeye devam ediyor ve tırsmaktayım, kedim şu an sehpanın altından bana bakıp korkak korkak miyavlıyor ve ben kadir sütçünün sitesine ilk kez giremiyorum.

kedimin karnı tok, sırtı pek, o sehpanın altına hiç girmemişti.. karıncalarla bir alakası varsa ve kadir sütçü bir depremi farkedip dükkanı kapatıp kaçtıysa, evet ben tırsma şiddetimi 4.3 e çıkarıyorum şu an..

ancak bir önceki sarsıntıdan 5 saat önce, koltuğun altına girip "mama yemeye" bile gelmeyen, 5 saat boyunca hiçbir pispis çağrısına kanmayan ve koltuğun altından deprem öncesi kesinlikle çıkmayan diğer kedim, mışıl mışıl uyuyor, bu da kayda geçsin.

akla gelen edit: kedilerime pire aşılaması yaptığım halde, yumurtaları yok edemediğim için yeni yeni pireler türemişti. ilaçlamak için para alacağım günü bekliyordum, ancak bu hafta bütün pireler yok oldu.. hiç pire yok bir haftayı aşkındır. soğuğa bağlıyordum, şimdi aklıma geldi, acaba? karıncalar gibi pireler de mi öldü ki? kadir sütçü aç şu siteyi dellendirme adamı..
  • an itibariyle fox tv ye "şuanda nasa'yı bana verseler depremleri dakika dakika söylerim." diyen adamdır. kandilliyi versek olmazmı? amcayı nasa'dan aşağısı kesmiyo galiba, enteresan olan niye nasa oranın karıncaları daha mı gelişmiş?
  • aynı zamanda bir öğretmendir.
  • az önce okuduğum kadarıyla marmara bölgesinde 5 gün içinde +4.0 lık bir deprem bekliyormuş. biz de onunla birlikte bekliyoruz bakalım nolcek.
  • sitesinde (bkz: http://www.dkos.org/) istanbul icin deprem tahminleri sayfasinda, kopeklerin biraz huzursuz oldugunu yazmis, beni de gece gece huzursuz etmistir. kendisi istanbul'da yasadigina gore, kopekleri de orada olmali. hayirdir insallah!
  • deprem korkum yüzünden uzun süredir takip ettiğim birisi kendisi. her ne kadar internet sitesi çok gelişmiş bir şekilde olmasa da gerçekten çok önemli bilgiler ve kestirimler yapıyor. ben yıllardır rahat uyuyamazdım. kadir sütçü den sonra meteoroloji sapmalarını takip eder, alçak bulutları gözlemler oldum. artık içim rahat ve bir şey olacaksa biliyorum ki tedbirini almış olacağım. ama o site de bir değişsin artık yani, çok kötü duruyor, neyin yeni neyin eski bilgi olduğu anlaşılmıyor. sırf siteyi çözebilmek için bir süre lazım insanlara.
  • hergün "istanbul sınırlarında 24 saat içinde 5.0+ büyüklüğünde bir deprem beklenmiyor" yazısını görüp bir nebze rahatlamamı sağlayan kişi. nitekim az önce "panik yapmadan yakınlarınızı haberdar ediniz" yazısıyla bana kendi çapımda bir panik yaşatmış kişidir. şu an daha neler yazmış okumakla meşgulüm, takriben 5 dakika sonra gsm şebekesini kitlemiş olurum. panik yapmayın demiş miydim? bakın ben yapıyor muyum?

düzce-bartın arası karadeniz kıyı şeridinde 13 - 15.09.09 saat 24:00'e kadar 4,5 - 5,5 şiddetinde bir depremi haber etmiştir ayrıca.
  • an itibari ile bir televizyon programına konuk kendisi. ve burada doğru veya yanlış yaptığı araştırmaları anlatıyor. iki adet de popüler deprem profesörü var programda. benim dikkatimi çeken ise ne deprem ne de tahmin yöntemleri. bu adam bir şekilde bir uğraş veriyor, 52000 haritayı incelediğini 8700 gözlem yaptığını söylüyor. bir şekilde uğraşıyor yani.. belki yanılıyor, belki saçmalıyor ama vermiş olduğu bir uğraş var. hem belki bir şeyler yakalamıştır kim bilir? kendisini ifade etmeye çalışıyor sonuçta . karşısındakilerden aldığı cevaplar ise "olacak iş değil", "meteorologların işi bu mu?", "senin ne haddine?" türünden küçümseyici cevaplar. peki bu cevaplar bir bilimadamına yakışır cevaplar mıdır? bu cevabı veren insanlar cihazlarla ölçümler yapıp televizyon programlarında ahkam kesmek dışında ne yapmış, ne üretmişlerdir? bu ülkede bilim adamından çok bilim adamı geçinen var malesef.