şükela:  tümü | bugün
  • özür yetmez. seyyar arabasını ve o günkü zararını da karşılaması gereklidir.

fakat yine de güzel bir hareket olmuş. tebrik ederim.
  • yanlıştır. hatalıdır, keşke yapmasaydı başkan.

bunu ahsen tv'nin yüklemesi daha da yanlıştır. tatlıcı ali'den özür dilenecekse, bunu sadece ali olduğu için yapın. arkasında cemaat var diye, insanlar tepki gösterdi diye değil.

ali müslüman olmasaydı da aynı tepki verilir miydi ben bunu düşünmek istemiyorum.

ali ahsen tv ile alakalı olmasa, cemaatten olmasa yine bu tepki verilir miydi düşünmek istemiyorum.

allah sizden sadece yaptıklarınızı değil, yapmadıklarınızı da soracak. tek mazlum aliyse, allah kabul etsin özrünüzü. değilse, o mazlumlardan özür dilemediğiniz için onların üstünüzde hakkı var artık.
  • vay arkadaş bu ahsen tv artık ne kadar para kazanıyorsa sözlükte reklam vermeye başlamış. tıklamayın. *
  • söz konusu seyyar satıcı hangi görüşten olursa olsun, hangi ırktan veya dinden olursa olsun; desteklemediğim kampanyadır.

bir ülkede devletin varlığı kurallara uyulması ve adaletin sağlanması ile mümkün olur. seyyar satıcı olayına yıllardan beri karşıyım. dilencilik ve seyyar satıcılık yasaklanmalı. bunun mağdur edebiyatı ile başka konular ile uzaktan yakından alakası yok.

o çok övdüğünüz almanya'yı almanya yapan şey, her vatandaşın kurallara eşit şekilde uyması, kurallara uymayan vatandaşların başka vatandaşlar tarafından şikayet edilmesi ve adaletin varlığıdır.
  • niye? adam bıçak çekince akp'lidir bu kesin diyip yakınlık kurarak bari özür dileyelim mi demiş veya diyecek topbaş? videoyu açmadım ve cidden dilemiş mi bilmiyorum.
  • özür dilemek için hatalı olduğunu kabul etmek gerekmez kuralı ile düşünürsek, tebrik edilesidir.
  • bu ali denen ışidli yobaz değil de atatürkçü düşünce derneği üyesi bir esnaf olsaydı dayak yediği ile kalmaz arabası ile beraber gerçekten denize atılırdı. sonra da geri dönüp bakılmaz "polisimize saldırdı cezasını gördü" denilirdi.

gerçi saydığım vasıflardaki bir esnaf da bu çomarlığı yapmaz, polise de bıçak çekmezdi ayrı konu. bu ahlaksızlıklar çomarlığın şanındandır.

hırsızlığın yolsuzluğun ahlaksızlığın özendirildiği ve bu kadar ayyuka çıktığı başka bir dönem görülmemiştir.

bütün esnafa 5 kuruş vergi vermemesini, vergi toplamak için gelen ve görevini yapan zabıtaya bıçak çekmesini özendiren bir olaydır. yeni türkiye'ye hayırlı ve uğurlu olsun.
  • zaten 'gereken idari işlem yapılacak ama ortaya çıkan üzücü tablo için özür dilerim' demiştir. kötü niyet yok, hesap kitap yok. bence başkanlık döneminde yapılan en iyi icraatlardan biridir. insana önem vermiştir. özür dilemiştir. satıcının yanlış yaptığı bir iş için cesaretlendirmemiştir.
  • tamamen rezalet. ortada sagligi hice sayip nerde uretildigi belli olmayan gidalari, vergisiz tezgahta satan bir adam var. buna karsi gorevini yapmaya calisan bir memurlara siddet gosteren bir adam var.

ve sonunda belediye baskani gorevini yapmaya calisan memurlari hice sayip, denetimsiz, nerde uretildigi belli olmayan gida satan adamdan ozur diliyor. saka gibi ulke. kural tanimamazligi oven yer yoktur turkiye kadar!
  • "kadir abi" çok sever palalı esnafları.