şükela:  tümü | bugün
 • doğrudan beyinsizlikten veyahut, hayatı boyunca çemkirmeye hakkının bulunduğu tek sağlık personeli olan şahsi ebesinin kendisini doğuturken kafa ustu dusurmesi suretiyle yaygın beyin hasarindan muzdarip kalan bir takim sozlukculere tam olarak ne olduğunu sormak istediğim şey. selfi çekerken arka planda hasta bacağı gorunmesiyle, meydanlarda kimseden izin almadan arka planda 10larca kişi varken çekilen selfi arasında hukuken ve ahlaken ne gibi bir fark var bilmek * bildirilmek istiyorum
 • http://www.saglik.gov.tr/…-haklari-yonetmeligi.html

  dördüncü bölüm
  hasta haklarının korunması
  mahremiyete saygı gösterilmesi
  madde 21- hastanın, mahremiyetine saygı gösterilmesi esastır. hasta mahremiyetinin korunmasını açıkça talep de edebilir. her türlü tıbbi müdahale, hastanın mahremiyetine saygı gösterilmek suretiyle icra edilir.
  mahremiyete saygı gösterilmesi ve bunu istemek hakkı;
  a) hastanın, sağlık durumu ile ilgili tıbbi değerlendirmelerin gizlilik içerisinde yürütülmesini,
  b-muayenenin teşhisin tedavinin ve hasta ile doğrudan teması gerektiren diğer işlemlerin makul bir gizlilik ortamında gerçekleştirilmesini
  c) tıbben sakınca olmayan hallerde yanında bir yakınının bulunmasına izin verilmesini,
  d) tedavisi ile doğrudan ilgili olmayan kimselerin, tıbbi müdahale sırasında bulunmamasını,
  e) hastalığın mahiyeti gerektirmedikçe hastanın şahsi ve ailevi hayatına müdahale edilmemesini,
  f) sağlık harcamalarının kaynağının gizli tutulmasını, kapsar.
  ölüm olayı, mahremiyetin bozulması hakkını vermez.
  eğitim verilen sağlık kurum ve kuruluşlarında, hastanın tedavisi ile doğrudan ilgili olmayanların tıbbi müdahale sırasında bulunması gerekli ise; önceden veya tedavi sırasında bunun için hastanın ayrıca rızası alınır.
 • --- spoiler ---

  ölmeye ramak kalalardan bi minicik tablo

  --- spoiler ---

  fotoğrafı geçtim; sen bu yorumu yazan kişiyi mi savunuyorsun!
 • (bkz: eren sen misin)

  daha önce de yazmıştım, söz konusu gerizekalı gibi binlerce gerizekalı var aramızda. mesela, arka planda onlarca kişiyle selfi çekmek ile bir hastanın mahremiyetini bozup, yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilecek aptalca cümlelerle selfi çekmek ve bunu internette yayınlamak arasında çok fark var.

  annesinin rahminden kafa üstü düşerek çıkanların anlamasını beklemiyoruz.
  (bkz: seni anan doğurmamış sıçmış)
 • yaptırımı olan bir suç ögesi midir bilinmez ancak toplum vicdanı,meslek etiği denen şeyin bilinmesi gerekir.. kendisini tedavi edilmek üzere bilincini kaybettiği bir ortama teslim eden ya da yakınlarınca teslim edilen ve bu af buyurun şerefsiz ergenin söylediğine göre durumu ağır ölmek üzere olan insanın fotoğrafa girmesi tabi ki mevzu ama asıl mevzu fotoğrafı servis ederken yapılan yorum değil mi?
  yok beyin üzeri düşen yazarmış da bilmem ne.. bir akıllı sensin..
  bu ve benzeri yüzlerce ergen hasta bakıcı ve hemşirenin sikimsonik terliklerini sürüye sürüye attığı havalara maruz kalan biri olarak daha fazlasını da söylemek hakkım ya neyse saklı kalsın..

  edit: (bkz: nerenle baktın hemşerim)
 • anlaşılan o ki türk halkı olarak kıyas yapmasını bilmiyoruz.
  verilen örnekler birbirleri ile tamamen zıt arkadaşım.
  orası sokak değil, o hasta o doktorlara, hemşirelere emanet. izin almadan tırnağını bile kesemezsin sen fotoğraf çekip, dalga geçiyorsun.

  ha bu arada dışarıda çektiğin selfie'de görünen adam da sana dava açabilir fotoğrafını izinsiz paylaştığın için.
 • mesele bacak değil.mesleği insanları yaşatmak olan hastane personellerinin insanları ölmeye ramak kala olarak adlandırması büyük acımasızlık ve insafsızlıktır. bu cümleyi pek sevmem ama senin anana bacına yapsalar hoşuna gidermi.
 • 1.si sağlık personelinin hukuki yukumlulukleriyle ilgili gizliliği ihlal anlamında bir sorun yok. hastanın adı yok, yüzü yok ,sesi yok.

  2.si bu hemşirenin işini yapmadığı ya da eksik yanlış yaptigiyla ilgili bir veri de yok. muhtemelen 4 20 ye kadar bütün yogun bakim hastalarının ilgilenilmesi gereken rutin veya acil tedavileriyle ilgilenmiş, gece o saatten sonra boşluk bulup kendine vakit ayırmak istemiş, bunu da internette degerlendireyim demiş, sevenlerine naber napiyosun sorusunun cevabı olarak bu esprili muzip resmi atmış olabilir.

  hiç eğip bukmeyin . sizin deli olup da açık soyleyemediiniz şey , eğer benim bi hastam olsa o acı çekerken yanıbaşındaki saglikcilar nasıl normal yaşamına devam eder !!!kısmı

  ıstiyosunuz ki hemşireler doktorlar her acı çekenin elini tutsun aglasin, her ölenin ardından ağıt yaksin.
  hastaneler de herhangi bir isyeridir çalışanları için kafaya sokun artık