şükela:  tümü | bugün
 • yeni türkiye'nin ilk icraatlarina maruz kalan hoca. yolsuzluk operasyonu bahanesiyle gözaltina alinmis. umarim en kisa zamanda serbest kalir.

  http://t24.com.tr/…inde-yolsuzluk-operasyonu,277466
 • "kuran’da cinlerden bahsediliyor. ey arapları, süryanileri ve kürtleri içinde barındıran mardin ve mardin halkı; eğer 1500 yıl önce sizin cinlerinizin kabul ettiği bir barışı, siz kabul etmezseniz, birbirinizin hakkını, hukukunu kabul etmezseniz, bu cinler sizi çarpacaktır haberiniz olsun" diyen eski rektor, simdinin hdp milletvekili aday adayi. profesoru bile boyle konusan bir millet icin cok da fazla umut beslememek gerekir gibi.
 • konuşurken hep konuşmak ve hiç susmamak istiyor. belki de çok şey bilip ifade etmek istediği içindir.
 • 25. dönem halkların demokratik partisi siirt vekili.
  twitter hesabı için bkz.
 • meclis'te ilk kürtçe önerge veren milletvekili.
 • 'kürt misafirperverliğini' göstermek için yurtdışından gelen konukları zorla yemeğe götürüp, faturayı onlara kitlemişliği olan eski akademisyen, yeni milletvekilidir aynı zamanda.
 • bugün düzenlediği basın toplantısında kısaca "bizde islamı, dini değerleri sömürelim, eksik kalıyoruz" demiştir.

  "oruç tutmayan evinde tutmasın, gözümüze sokmasın" demiş, abi o "oruç tutan kendine tutar, reklamı yapılmaz" değil miydi?

  on numara beş yıldız bir milletvekilidir.

  kaynak
 • muhafazakar hdp kitlesinin altan tan ile birlikte vucut bulmus halidir kendisi. sizin ben tutacaginiz orucun, yapacaginiz siyasetin, getireceginiz barisin, inandiginiz degerlerin amk.
 • '' ...bilindiği gibi hdp'nin içinde müslüman kürt halkından başka bazı ideoloji, etnik köken ve inanç sahibi bileşenler vardır. normal şartlarda bu mozaik memnuniyet vericidir. dışarıya yansıya bir görüntü vardır ki adı geçen bileşenlerden kontenjan olarak seçilen milletvekillerinin kendi kitlesel tabanları potansiyel olarak onları milletvekili olarak seçebilecek durumda değildir. onları da öbür bileşenlerin temsilcilerini de müslüman kürt halkı seçmiştir... '' sözlerinin sahibi hdpli milletvekilidir.

  çok sağlam çakmıştır. tüm gerçekliği, aslında kürtler olmasa bir hiç bile olamayacak figen gibi bazı çakma devrimci, kan emici şahısların suratına vurmuştur.

  ister kabul et ister etme adam gerçekliği söylemiştir. kürtlerin muhafazakar olduğunu herkes biliyor. bazı cihangir solucanlarıda hemen hakaret etmeye başlamış adama. tabi herkes lgbt fanı olmalı,herkes sizin gibi islami değerlere hakaret etmeli değilmi ?

  okey masasındaki kenarcılar gibisiniz,anca kürtlerin sırtından geçinin. ters birşey duyuncada tü ka ka olsun.
 • masum siviller havaalanlarında vahşice öldürülüyor, lice'de köyler yakılıp boşaltılıyor, hurşit külter gibi gözaltında birçok kişiden haber alınamıyor, hırsızlık, yolsuzluk, talan, zulüm başını almış ve üstüne yargı alenen sultan'a bağlanıyor ve bunun gibi daha onlarca vahim olay oluyor memlekette, ama paşamın derdi birilerinin tutmadığı oruca karşı "ak partili vekil arkadaşlarına" karşı mahcup olmak...

  lgbti bireylerle bir arada olamıyorsan sen insanlık değerlerinden uzaksın zaten. senin müslümanlığın sadece seni ilgilendirir, faşistçe düşüncelerin yüzünden zulme uğrayan lgbti bireylerin yanında olamıyorsan hangi insan hakkını savunacaksın? ramazan ayı mı buna engelmiş, bu ne ikiyüzlülük, ramazan ayında kimbilir kaç lgbti birey daha öldürüldü ve zulme uğradı. ama umrunda mı paşamın?

  ikincisi, o oruç denen şey, senin kendi nefsini terbiye içindir, başkaları seni ilgilendirmez. onlar senin tarikat arkadaşların değil ey gafil, belirli bir siyasi program etrafında bir araya geldiğiniz politikacılar ve uzmanlardır. bu faşizan zihniyet maalesef bütün ülkeye egemen olmuş, utanmadan bir de odalarında yesinler diyor. bir insan başkalarına saygısızlığını daha iyi nasıl ifade edebilir. o terbiyesiz "ak partili vekil arkadaşlarına" kimin ne yaptığı sizi ne ilgilendirir diyemiyorsan sorun sende zaten. bi zahmet sen git odanda namaz kıl o zaman ya da orucunu deklare etme meclis basın toplantısından.

  zorunlu edit-1: söz konusu açıklamadaki kadınlara dönük aşağılayıcı söylemi de göz ardı etmemek gerek. hala o kafada insanlar barınabiliyor demek ki. kadın hareketi ne diyecek çok merak ediyorum.

  zorunlu edit-2: kürtler, hdp ve öncesindeki partilerin seküler olduğunu çok iyi biliyor. o yüzden hem 7 haziran hem de 1 kasım'da kürtlerin yoğunluklu yaşadığı 18 ilde hdp oyları akp'yi ikiye katladı. eğer kürt-islam bezirganlığı yapacak parti kurmak istiyorlarsa beyefendiler, halihazırda yüzde 0,01'i geçmeyen hüdapar, hakpar, kdp vs. orada duruyor. kendileri de birkaç bin oy alıp sonra "müslüman" kürt halkının neden programında, pratiğinde ve söyleminde sekülerliği savunan bir partiye oy verdiğini daha iyi anlarlar.