• ilk sayısının kapağında süleyman seba'ya yer veren yeni dergi.

isim,içerik ve biçim yönünden ot dergi'ye benziyor.ancak kendisine göre bir tarzı var.
  • geçen ilk sayısını görünce merak edip aldığım, pek de pişman olmadığım dergi. alakasız gelmesin birer örnek bunlar sadece; penguen-uykusuz gibi düzenli olarak takip ettiğim değil de, ot gibi rast geldikçe alıp okuyacağım, atıştırmalık bi dergi olacak gibi gözüküyor. en azından denemek için birkaç sayısı edinilebilir. zarar gelmez. çer-çöp bi iş değil. kısa zamanda kendi okur kitlesini oluşturacağı da şimdiden belli.
    rastgele.
  • ikinci sayısında daha iddaalı isimlere yer veren dergi.

emrah serbes,ferhan şensoy,met üst,okan bayulgen'de yazmaya başlamış böyle devam ederse daha da güzel olacak gibi.
  • ikinci sayısıyla ümitlendirmiş, ilk sayısının verdiği şaibeli duyguyu yok etmiştir. gönül rahatlığıyla alınıp okunabilir.
  • ucuncu sayisi yine bir solukta okunup biten su an icin her ayin ilk gunu yapilmasi gerekenler listesine '' kafa dergisi alinacak '' mottosu ile ilk siradan girmis dergidir.
  • twitter'daki yogun paylasimlar sonucu ucuncu sayisini aldigim dergi. ot'un bir benzeri gibi zaten. bu ay icinde cok sevdigim insanlari, siirlerini barindirdigi icin objektif bakamiyorum. yusuf hayaloglu'nun ahmet kaya'yi anlattigi yaziya yer vermeleri cok guzel, onu cok begendim ve arka kapagi muthis. umit yasar oguzcan'a yer verilen dergiye kotu dersem carpilirim. bir de bedri rahmi eyuboglu'nu anlatan yaziyi begendim bilmedigim bir hikayesi varmis, o siirlerin nasil ortaya ciktigini anlamis oldum. kisaca alin alin guzel seyler var.
  • annemin marketten alıp "sen seversin" diye getirdiği, biraz karıştırdıktan sonra bir daha dokunmadığım dergi. sanırım ikinci sayısıydı, çok sarmadı beni içeriği, tasarımı...
  • yağ gibi akıyor... sayfa atlamadan okuyorum. guzel dergi.
  • aralık sayısında tanıştığım dergi, çok farklı kalemlerden yazılar var, kopamıyor insan. ayşen gruda nın adile naşit ile ilgili duyguları bile var, aksiliklerle dolu bir haftasonunun saçma bekleme yerlerine eşlik etti, pek beğendim ben.
  • sadece zafer algöz'ün öztürk serengil ile yaşadiği anisini paylaştiği yazisi için bile alinabilecek bir aralik sayisina sahip dergi iken ilber ortayli, ismail saymaz, ridvan akar, can dundar... gibi saymakla bitmeyecek guzel insanlari aralik sayisinda bizlerle buluşturan dergi. ben sevdim, her ay yazar kadrosundaki değişimleri de gözlemleyerek almaya özen göstereceğim.
hesabın var mı? giriş yap