şükela:  tümü | bugün
 • "ulan öyle mi yapsam, yok yok böyle yapayım. aslında şöyle de yapabilirim" şeklinde düşünceleri olan insanların durumu. genelde hiç bir şey yapamadan dururlar, ya da yanlış bir şey yaparlar.
  (bkz: replace)
 • ortada belirsiz bi durum olduğu ve karar vermesi size kaldığı zaman içine düşülen durum. eğer başkaları tarafından yardım edilmesi imkansız bi durumsa* insan çıldırma noktasına kadar gelebilir. dermanı kesinlikle zaman değildir.
 • inanılan, bilinen, hatta emin olunan bazı olayların aslında bilinmediği, inanılmaması gerektiği asla emin olunamayacağı gerçeği ile yüzleşen bireyin yaşayacağı durum.
 • kisinin, hayatinin kocaman bir hic oldugunu dusundugu zamanki sorgulama hali... "simdi ne yapacagim? basladigim gibi mi devam etmeliyim yoksa tamamen degistirmeli miyim?"
  kararsizlik, moral cokuntusune donusur ve isin icinden bir turlu cikilmaz. neticede uyunur, alkol alinir, hersey akisina birakilmaya calisilir. yani hicbir sey cozulmez.
 • hatunların default ruh halleri.
  (bkz: dengesizlik)
 • (bkz: fuzzy logic)
 • asla edilmez denen telefonun edilmesi, elli kere okunsa da inanilamayan mesajlarin gonderilmesi sayesinde kolayca icine girilen durum. hayatiniz dingin bir sekilde ilerlerken birdenbire cok bilinmeyenli bir denkleme donusur. her degiskeni sizin hareketleriniz belirleyecek, her ne yaparsaniz yapin bir diger ihtimalde akliniz kalacaktir. bundan sonrasi icin ise (bkz: kolay gelsin)
 • sabahları genelde uyanılır, hiç kimse sonsuza kadar uyuyamaz, ölüler dışında.. ölülerinki uyku değil hem..

  sabahları ve sabaha yatılan geceler, kararlar alınır.uygulanması en olası kararlar bunlar.. seçmece..

  kararlar kar altındadır, kazma ve kürekler bu iş için vardır.ancak bu öyle bir kararsızlık ki; nerde kazma, nerde kürek kullanılır, bilinemez..

  bir kararı uygulamaya koymak için, önce hiçbir şeyin bilinemeyeceği gerçeği kabul edilmelidir.

  bir sabaha uyandığımda, mavi koltuk almak istiyor olabilirim.ertesi sabah siyah bir koltuk almak istiyor olabilirim.üçüncü kişilere söz düşmez, üçüncü günlere söz düşüyor ama.üçüncü sabaha uyandığımda aritmetik problemi gibi, hiç oturmak istemiyor olabilirim.venn şemasında gösteremeyebilirim, bu üç paragidigidimayı.çünkü ben de kesişen birşeyler yok, evrensel küme imdadıma koşar, e=[hiçbirşey bilinemezler kümesi] şeklinde kabaca..

  kafa karışıklığı iyidir, yaptıklarının sonuçlarını bir nedene bağlamazsın.

  kafa karışıklığı kötüdür, bazen çok kararlar almak, üstüne üstüne gitmek ve hayatı ısırmak istersin..ama engel, çengel, kolum kapıya takıldı, yırtıldı..
 • hemen hemen aynı zaman diliminde yapılması, sonuçlandırılması veya üzerine gidilmesi gereken işlerin doğurduğu sonuçtur, apışıp kalır insan...
 • bayanlarin özellikle gençlik dönemlerinin büyük çogunlugunda içinde bulunduklari durumdur. sürekli karisiktir kafalari. bir gün arayla sever, dost olurlar anlayamazsiniz ama muhtemelen büyüyünce geçer.