şükela:  tümü | bugün
 • solculuğu sadece slogan atmak sanan kişilerin söylediği cümle veya cümleleri tanımlayan bir ifade.

  örnek:
  -herşeyi yakıp yıkıcaz, kapitalizmin tüm simgelerini yok edicez..
  -abi ama arada faydalı binalarda mahfoluyor
  -olsun..devrim yapıp başa geçince onları tekrar yaparız.

  kafa siken solcu zirvalari olduğu gibi kafa sikmeyen hatta insanı düşünceye sevk eden, iyi şeyler yapmaya yönlendiren, durup düşünmesini sağlayan, etrafını sorgulamaya iten solcu söylemler de vardır ve hatta daha fazladır...fakat konu başlığına özne olan söylemler kesinlikle bunlar değildirler. burada kastedilen zırvalar daha çok suya sabuna dokunmadan, başkalarının dümen suyunda giden, kulaktan dolma yolla bişeyler yapmayı adet haline getirmiş kişilerin söylemleridir...(belki ben de bunlardan biriyimdir kim bilir).
 • kicimin solculari olarak adlandırılan bazı kardeşler bu şekilde adlandırılabilecek bildirimlerde bulunabilirler lakin çevresinde sadece angutlar olduğu için bütün herkezi angut sanmak ve bunu bütün guruba mal etmek hatalı olur
 • odtude mcdonalds kapatılsın kapatılsın diye aylarca 3-5 kisinin katıldıgı mitingler duzenleyen, nerden bulduklari mechul olan paralari bol bol harcayip sacma sapan afisler bastırıp bunları okulun heryerine asan bi grup embesilin sarf ettigi zirvalar. zannımca duysalardi bunnara en guzel cevabi mcdonaldsin kapandigi hafta okulda gördügüm mcdonaldsda calisan arkadasin gözleri verirdi.
 • kafa siken solcu zırvalarına karsı cıkanlar ve bu baslıgın altına entry yazanlar* sanılanın aksine sagcı- ulkucu filan degil solcudurlar. bu zırvalar en cok turk insanı tarafından simdiye kadar ocu muammesi goren solu ve sosyal adalet kavramlarını acıklamaya ve anlatmaya calisan aydınların canlarını yakar. hatta denilebilir ki bunları zırvalayan dısında bu zırvaları seven diger bir grupta sagcılardır. cunku sola negatif hisler beslemeyen, solu bilmeyen ögrenecek durumu da olmayan her kisi bu zırvaları duyduktan sonra soldan nefret etmeye ve sagci olmaya karar verir.
  bu tip zırvaların en baslıcası yapılandan daha dogru ve daha iyi birsey yapmak yerine sırf kendi deger yargılarına uymuyor diye yapılan seyi yok etmeye calismak, bunu yaparken de o seyi sevenlerin veya o sey sayesinde yasayabilenlerin haklarıni ve özgurluklerini hice saymaktır.
 • "paranin saltanati sona erecek"
  nah....
 • halk icin, halka ragmen!
 • ya baba ne geldiyse sağcı politikalardan geldi yalap şulap...
 • vatandaş:on yıl sonra hareketinizi nerede görüyorsun
  angaje solcu:mücadeleye devam ediyor olacak