şükela:  tümü | bugün
 • "sen ne salak herifsin/karisin ki x yaptin" manasinda bir kufur. tabii gercek anlamda kafa sikmek kastedilmemektedir.
 • athena (zekâ tanrıçası) metis'in (hikmet) kızıdır. ancak athenanın ana rahmi zeus'un beynidir. zeus athena'ya kafasıyla gebe kalmıştır. kuluçka süresi sonunda zeus, demir ve ateş tanrısı hephaistos'tan baltasıyla kafasını yarmasını ister. baştanrı'nın bu emrini de mecburen yerine getiren hephaistos'un baltayı vurması üzerine güzeller güzeli athena tevellüt eder. zeus başındaki korkunç ağrı (doğum sancısı) üzerine böyle bir emir vermiştir. işte, argoda 'kafanı sinkaf edeyim*' biçiminde söylenegelen deyişin aslı bu mite dayanır.

  nemrut denen safdil de, başına giren sineğin athena gibi güzel bir kıza dönüşeceğini sandığı için olsa gerek kafasının koparılmasını emretmiş ve bu son emir akabinde ölmüştür. işin aslı nemrut kendini ölümsüz sanan bir ne oldum delisi olduğu için kafasının yerine yenisinin konulabileceğini tasavvur etmişti. son tasavvuru bu oldu. işte, sinek küçüktür ama kafa bulandırır...
 • böyle bir şey olsa gerek. (videonun sonlarına gitmeniz gerekiyor)
  http://www.xvideos.com/…/totally_strange_porn_video
 • yanımda yöremde gerçekten iyiliğimi düşünen dostlarım olmuş olsaydı, evlilik kararı dahil yaptığım büyük denebilecek hatalarda üstüne basa basa senin ben ta kafanı... diye bir türkü tuttururdu şüphesiz.

  öte türlü, ay hadi hayırlısıyla başlayan cümleler, ne halin varsa görden öte anlam taşımıyor.

  özetle, kafanızı siken dostlarınızın kıymetini bilin. bugün bir kafa kolay sikilmiyor.