• hayalgücünü adeta bir senfoni orkestrası şeklinde kullanandır.
  • sadece ama sadece yıldız tilbe şarkılarını kafamda çalabilen bir insan olarak, ben.

sessiz bir ortamda gözlerimi kapatıp yeterince iyi düşünürsem başlıyor hemen: "bu kadaaar kolaağy sanmaaaağ delikaaağnlııı" diye.
  • iyi sokak basketbolcusudur. kendi icinde bir ritmi hareketlerinin ahengi vardir.
  • (bkz: ally mcbeal)
  • bazen farkında olmadan sokakta şarkı söyleyerek yürüyen insandır aynı zamanda.

belki de çok dizi/film izlemenin getirdiği bir şeydir, bilemiyorum. ama beyin her zaman duruma uygun bir soundtrack bulur ve anında yapıştırır, bu insanların hayatında müzik hiç durmaz.
  • gece çalıyorsa gündüz tüm gün dinlemiştir gündüz çalıyorsa gece tüm gün o şarkıyı döndüre döndüre dinlemiştir başka bir açıklaması yok
    (bkz: beyni sikilmek)
  • bazen beyni gereksiz yere meşgul olan insandır.

en son hangi şarkıyı dinlediysem gün boyunca biriyle konuşurken, derste,sınavda, film izlerken vs sürekli baştan sona kadar çalar, nakaratlar bazen gereğinden fazla tekrar eder ama o şarkı bir şekilde biter ve tekrar başlar.

mesela bugünün repertuarında sandmann var.

(bkz: oomph)
  • kulağı gelişkindir.
    mesela benim kafamda aynı anda 2 şarkı birden çalıyor bazen. birbirlerine giriyor şarkılar.
    media player olsa kapatırdık birini de kapanmıyo da. güzel kafalar bunlar.
  • bir süre sonra bu durumu kanıksayıp fark etmeyen insandır.ne güzel,şarkıyı seç,çalsın dursun.iyi bir şey bu,tek başarabildiğim şey*
hesabın var mı? giriş yap