şükela:  tümü | bugün
  • öyle bir yol yoktur maalesef. olsa olsa çalılıkların arasından gidersin ama o zaman da dikenler parçalar bedenini.
  • grup vitamin çooook uzun zaman önce yazmıştı reçeteyi:

onu bunu kafana takmayacaksın
    dertleri kederi çöpe atacaksın
    bir de sıcaktan çıldıracaksın
    takmayacaksın tak açacaksın
  • kafaya takmak iyidir. sığlıktan, bayağılıktan kurtarır insanı. bence herkes hemen her şeyi kafaya takmalı. ama bazen gereğinden fazla takılı kalan şeyleri boşaltmak gerekiyor. ben kendimi deniz kıyısında sıfırlarım. 2-3 yılda bir kurulurum bir banka bütün gece uzuuun uzuuuun bakarım böyle. kim ile, ne ile, ne derdim varsa büyük ölçüde çözerim. bu bazen gece olmaz da uykunun tutmadığı bir şafak vakti olur. çıkarım giderim sahile güneşin doğuşunu izlerim. bir de gün batımı. gün batımı mühim. haftada en az iki kere izlenmeli. tavsiye ederim.

özetle güneşin turuncusu, gecenin laciverti. bunlar iyi gelir.

turuncu.
    lacivert.
  • öyle bir yoktur efendim herkesin iyi kötü bir derdi vardır.
  • yeni kararlar alın ve uygulamaya koyulun
  • bu başlığın bu kadar boş olması umutlarımı tüketti. en ufak şeyi kafaya takmayan insan bunu anlayamaz ve mavi turuncu der. halbuki konuyu yanlış anlamıştır. gece sabaha kadar uyumadım. nedeni ise bir arkadaşımın bana küsmesi. durup dururken. sebep yokken. siktir et diyeceksiniz. arkadaşı siktir ederim de, bende bıraktığı "niye? , ne oldu?" soruları yüzünden uyuyamadım işte. dahası herkesin her lafını kafaya takıyorum. "niye öyle dedi şimdi" vs derken yine uykusuzluk ve huzursuzluk.

ben bunun için doktora gitmiş biriyim. cahilce bulursunuz bulmazsınız bilemem. "bana öyle bir ilaç verin ki kafaya takmiyim" demiştim doktora. yani sorunlarım bitsin ya da dünya toz pembe olsun istemiyorum sadece ben kafaya takmayabilmek istiyorum.

aslında bunun en güzel yöntemi zaman ve zamana yayarak kendini eğitmek. ama gelmişim kaç yaşına, demek ki onu da beceremedim.

dediğim gibi yaşamayan bunu anlayamaz. tıpkı uçak korkusu çok olan birine "bi kere uçak en güvenli ulaşım aracı" demek gibi turuncudan maviden bahsedersin. ama bu, o değil.

varsa bu dertten kurtulmuş lütfen yeşillendirsin. bu derdi yaşayan varsa da yeşillendirsin ki yalnız olmadığımı göreyim.
  • neyi? diyerek bir adım öteye taşıyorum olayı. biraz yapı meselesi. dünyada o kadar çok takacak şey var ki, hangi biriyle uğraşayım diyip bıkkınlıktan da kaynaklanıyor olabilir.
    belki de taka taka, takmamayı öğretiyor hayat insana. belki yoruluyor zamanla.

not: şiir tadında entry yazdırdınız bana.
  • ancak uyurken kafaya takmadığım için bende çözümü olmayan durumdur.

uyandığım andan itibaren kaldığım yerden devam edebiliyorum.
  • beyhan budak'ın kafaya takmama sanatı olarak yorumladığı yollardır.
  • bu illetin ilacını bilen varsa bekliyorum. bir arkadaşım var 2 senedir hiçbir şeyi kafaya takmadım dedi şok geçirdim. ben neden otu boku kafaya takıyorum kendi kendimi yıpratıyorum bilmiyorum. takmak istemiyorum ama olmuyor elimde değil.