şükela:  tümü | bugün
 • bir klasiktir. sebebini bilmiyorum ama herkes bu kuralı bilir. gizliden gizliye uygular.

  öyle uzun boylu olmaya filan da gerek yok. dolmuşta kafayı tutunma direğine çarpıp dışarıda çok acayip bir şey görmüş bakışı atmak, genelde servis araçlarından inerken kafayı kapının üzerine vurmak akabinde çantanın sırttaki konumunu düzeltmek, bir arabaya genelde taksiye hızlıca binmeye çalışırken kafanın tepesini vurmak hemen sonrasında polislerin/korumaların neden arabaya binenlere öyle abidik bir hareket yaptığını anlamlandırmak gibi türevleri mevcuttur.

  kişisel tecrübelerime göre teker üzerinde yapılmaya çalışılan hareketler riski ziyadesiyle arttırır. ayrıca basamak atlayarak açılan kapıdan bir an önce inmeye çalışmak en iyi ihtimalle kafadaki berenin servise otobüse düşmesiyle sonuçlanır. en kötü senaryoda kafanızda imdat çekici izi ya da dikkat otomatik kapı çarpar kabartması belirebilir. taksiye hızlıca binmeye çalışırken yaşanan travmalarda olayı hızlıca geçiştirmek adına verilen hızlı adres bilgisi aslında gitmeyeceğiniz bir yerde kendinizi bulmanız ile sonuçlanabilir.

  acıya dayanıklıysanız size gülmemek için kendini zor tutan insanların gözünün içine bakarak, onları zorlayarak acı çektirebilir bu durumdan kârlı bile çıkabilirsiniz.
 • boy uzunsa ve yaşanılan ülkenin yol tabelaları hobbitlere göre yapılıyorsa arkadaşınıza bakarak konuşurken bir anda yanağınıza patlayan sağa dönülmez tabelası sonrasında icra edilmesi oldukça umutsuz olan eylemdir. çünkü tabeladan yenilen kroşe sonrası çıkan sesin peşine kikir kikirler, hahahahalar patlamıştır bile. tabelaya bir yumruk atarak cevap verip kavgayı orada bitirmek daha uygundur.
 • yurtdışını görmemiş biri olarak sadece türklerde olup olmadığını uzun zamandır merak ettiğim durum.
 • 1 saate kadar acısı geçmezse tomografi çektirmenizin tavsiye edileceği gereksiz kahramanlıktır.

  ama -5 derece soğukta kısa kollu 'body' ile dışarı çıkan abilerin kahramanlığı kadar gereksiz değildir bak.
 • karizmayı bozmamak içindir.
 • sarı dolmuşlarda mutlak surette yerine getirdiğim faaliyetimdir.
 • gercekten de hicbir sey olmadigi icin olabilir.
 • karizma ile alakası olmayan normal bir eylemdir. doğal olan ve beklenen tepkiden fazlasını vermeme durumudur. ya ne yapsaydı? kafasını azıcık çaptı diye rol yapıp kendini yerlere atıp ağlayıp böğürse miydi? o kadar acımıyor ki gayet normal bi' şekilde devam ediyor adam. acısa inlerdi zaten mk.
 • anlamsız bir "özgüven eksikliği" kaynaklıdır.

  halbuki kasmadan, oradaki insanların muhtemel yargılarını(!) düşünmeden, özgürce kıvranıp çekeceğin 2 dakikalık acıyla barışmak daha makbul ve daha ömür uzatıcıdır..