şükela:  tümü | bugün soru sor
 • - musterilenizi iyi analiz edin, neyi sevip neyi sevmediklerine dikkat edin.
  - geribildirim cok onemlidir, musterilerinizi sikmadan onlardan gorus ve onerilerini alin, mumkun mertebe, imkanlar dahilinde ve diger musterileri uzmeyecek sekilde gerceklestirmeye calisin.
  - dil, din, irk, giyim kusam tarzi ayrimi kesinlikle yapmayin. yapani yakalarsaniz yaka paca disari atin.
  - gunun farkli saatlerinde farkli tarzda muzikler calin, hatta gunlere bolun, hafta sonlari daha hareketli muzikler hafta icleri daha chillout ve after-work tarzi slow muzikler calin.
  - 3 asamali koltuklar koyun, a- az rahat, b- orta rahat, c- sala$ koltuklar seklinde. cunku farkli giyim tarzi olan insanlar farkli koltuklara yonelecektir. ciddi konular konusacak olanlar tahta sandalyelere gecerken, oturup geyik cevirecekler sala$ koltuklara yonelebilir.

  gibisinden daha bircok eklemenin yapilacagi tavsiyeler silsilesidir.
 • ayi' dan bozma hanzo garsonlar calistirmayin.
 • kafe yazmayı öğrenmekle işe başlayın.
 • biraz parayı bulan her kadın açmayı düşünüyor haberiniz olsun.
 • müşteriye insan gibi davranın, yeter. garsonlarınıza da bu fikri aşılayın. oraya para harcamaya ve hizmet görmeye geliyor müşteriler. yarrak gibi yiyeceğini, çayını masaya bırakıp, hesaba bırakacağı bahşişe göz dikerseniz nah alırsınız. zaten müşterinin devamlılığı olmazsa batmaya mahkumsunuz.

  müşteriye insan gibi davranın, iki güleryüzlü olun, müşterinin canını sıkan bir şey olduğunda samimi bir şekilde "kusura bakmayın" demeniz bile yeterlidir.

  unutmayın, bu ülke insanı ne iş hayatında, ne okul hayatında, ne trafikte insan gibi davranılmaya alışık olmadığı için, kendisine insan gibi davranan birilerini gördü mü hoşuna gider. o mekana da tekrar tekrar gider.
 • merakla okudugum tavsiyelerdir. ama goruyoruz ki halihazirda kafe sahipleri rahatsiz. acmayin filan diye cemkiriyorlar hahaha. yok lan biliyorum iyiligimiz icin diyorlar. ama izin verirlerse en azindan bir sabah onlarin kafesini acayim ya
 • -güler yüzlü garson bulun.
  -oturup kitap okunacak köşe ayarlayın, kitap da koyun tabi.
  -duvarlarda böyle renkli resimli bir şeyler olsun.
  -huzur ve rahatlık vaat edin.
  -en önemlisi çayınız güzel olsun.
  -hitap edeceğiniz kesimi iyi belirleyin.
  -çay çok önemli ama bir daha hatırlatmak istedim.
  çay ve kitap he bir de rahatlık varsa gerisi teferruat zaten.
 • tuvalet önemlidir. temiz olmalı. kahvenin yanında lokum mühimdir. kar edeyim derken müşteriden olmayın. ev tipi dekore edin. sıcak ortam oluşturursunuz böylelikle. duvarlarınızda eski türk filmi afişleri olabilir. belki bir iki roman kapağı... haldur huldur müzikler çalmayın. yumuşak olsun müzikleriniz. bir ritmi olsun. eğer açarsanız size albüm tavsiyesinde bulunabilirim. beni yeşillendirin. bir yerin müziği nasıl olursa müşterisi de öyle olur. kime hitap etmek istediğiniz önemli.
 • kahvaltı tabağını ve makarnaları 10 tlden ucuza satın. düdüklemeyin insanları.