şükela:  tümü | bugün
 • evde duvarların arasında tek basina oturacağıma kalabaligin arasında tek basina oturayım diyen insan modeli
 • okuldan/işten ya da herhangi bir yerden eve dönerken yolda durup bi kahve icmek istemis,disarda bi yerde kahve vs. icmek icin de yaninda illa birisinin olmasi gerekmeyen hatta birisiyle konusmak zorunlulugu olmadan sakince ve dusuncelere dalarak kahvesini icmekten mutlu olabilen,yalnız basina kahvesini yudumlarken yapabilecegi tek sey kitap okumak olmayabilecek insan modeli.
 • hayatında olduğu gibi kafede, restoranda, trafikte, işte, evde yalnız olan insandır. sanıyorum dünya gittikçe yalnızlaşıyor. üzülmeyin herkes sizin gibi.

  an itibariyle oturuğum yerde, 13 masa tek başına oturuyor. ellerinde telefon/tablet var. yarısının kulağında kulaklık. yarısından fazlası sigara içiyor. 4 tane masada 2 kişi oturuyor, tamamı hemcinsiyle. 2 kişi oturanlardan biride ağlıyor. 2 masada boş.
  üstelik günlerden bi pazar sabahı, hiç mi kimse eşlik edecek birini bulamaz..

  arkadaşlık/ilişki/evlilik süreçlerinin her geçen gün kısaldığı günümüzün problemi nedir? teknoloji olduğunu düşünmüyorum. sosyal medya yalnızlaştırmıyor, insanlar yalnız olduğu için sosyal medyaya yöneliyor. paylaşım ihtiyaçtır, bunun için imkan bulunamıyor çareyi sosyal medyada buluyor ama bu çare gerçek değildir, sahtedir. peki neden böyle oluyor? sanıyorum egolar, ispatlar, hırslar, kötülükler bu noktaya getirdi. her şey sahte olmaya başladı. başta sevgi. samimiyet, sevgi rolleri oynanıyor. e karşındaki bunu farkedemeyecek kadar aptal değil. doğal olarak tatmin olmuyor. kısa bi süre oyuna dahil oluyor. bakıyor mutlu değil. eee ne çekicem karşımdakinin mallıklarını diyor, alıyor kulaklığını çıkıyo geziyor.

  şarkıdaki gibi; biz büyüdük ve kirlendi dünya..kirlenen dünyada kimse omuzunu yaslayacak birini bulamıyor. aksine çoğunluk menfaat için birlikte. vakti zamanında yaşca büyük birisi demişti ki; arkadaş arkadan taşlayan demektir. ne güzel demiş. selam olsun kendilerine.

  edit: imla
 • an itibarıyla gerçekleştirerek olduğum insan.
 • sürekli saati kontrol edip birini bekliyormuş gibi yaparlar. sonra da sıkılıp giderler.
 • yazık lan onlara yalnız bırakmayın onları
 • yalnız değillerdir onlar yalnız olsalar duramazlardı. illa telefonda mesajlaştıkları, konuştukları biri vardır.
 • asla bunlardan biri olamadım, yalnız olduğumda evde ya da yürüyüşte olmak daha çekici geliyor bana. herhangi bir mekanda yalnız oturabilmem için muhtemelen kafa dinlemek için çıktığım bir tatilde falan olmam gerekir.
  ama yalnızlık güzeldir. yalnız oturabilen insan, yalnız kalabilen insan iyidir.
 • bazen benim bu... eğer birşey yapmak istiyorsam, bunu yalnız da yapabilmem gerektiğini zaman içinde öğrendim, yoksa hayat hep birşeyler için birilerini bekleyerek geçiyor.
 • benim o genelde buluşmalara 15 20 dk önce giderim yarım saatte onlar gecikir 1 saat falan bi başıma otururum
hesabın var mı? giriş yap