• ben de otururum ne yapayım
  • benim de sık sık yaptığım eylem.
    evde çalışmak istememiştir kafeye gidip orda çalışıyordur.
    insanları dinlemekten sıkılmıştır sessizlik istiyordur.
    veya sadece bir kahve içmek istemiştir.
    ne fark eder. bazı şeylerde fazla mana aranıyor.
  • ben yaparım, severim de.

having quality time with yourself minvalindedir.
  • sinema ve tiyatroya bile tek başına gidemeyen yurdum insanı için "marjinal" bir durumdur.
  • iş yapmayan bir kafenin sahibidir.
  • bir sınava hazırlanmak için işten izin alıp evde durduğum günlerde evdeki bakıcı hemen bi bahane bulup sıvışıyordu, ben de çareyi sabah işe gider gibi evden çıkıp bir kafeye gitmekte buldum.
    biraz maliyetli oluyor ama düzgün bir mekan seçerseniz çok iyi performans alıyorsunuz.
  • ben gidiyorum. sigaramı yakıp çayımı içip tüm algılarımı insanlara açıp oturuyorum. onları dinliyorum, dışarıyı izliyorm. rahatsız da olmuyorum . baya yapası geliyor insanın
  • gayet severek ve sık yaptığım eylemlerden biridir bu. küçük bir not defterim var, kulaklıklarımla birlikte onu yanımdan ayırmam. yanıma kahve ya da çay alır bazen etrafı izler, bazen kendimi dinler, bazen de hayatıma dair notlar alırım. haftalık tempodan kaçıp kendine zaman ayırmak için önemli bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. hayatta neredesin, yapmak istediklerinin ne kadarını yaptın ve bundan sonraki planlarında ne var gibi sorular sorup kendimce kendimi dinler, içsel huzuru bulmaya çalışırım. bazen de hiçbir şey yapmadan sadece boş boş oturup fikirlerin, duygu ve düşüncelerin akıp gitmesini izlerim.
  • kitap okumak için sıklıkla yaptığım şey, evde çok dikkatim dağılıyor illa yapacak bir ev işi buluyorum kendime, ama dışarda insan sevmediğimden insan içinde kabuğuma çekilmek ve odaklanmak için harika bi yer.
  • saçma bir insanın kısırdöngüsünü dinlemektense, kitabımla pek ala vaktimi değerlendirdiğimi düşündüğüm şahsımdır.

korona olmayaydı...
hesabın var mı? giriş yap