şükela:  tümü | bugün
  • aylardır kafamı kurcalayan sorunsal. en ucuz cafe'de ufak bir tost 5 lira, çay 2 lira, kahve keza 5 lira. akşam saatlerinde her yerin full çekmesini geçtim, e mesai saatlerinde dışarda olan insan ya öğrencidir ya işsizdir, yada sponsoru vardır.

öğrencidir desek, öğrencilerin çalışabileceği işlerde saatlik max 5 lira kazanılabiliyor istisnai şeyler dışında, geçiniz.

işsiz desek zaten geçiniz.

geriye kalıyor sponsor. o zaman sormak istiyorum. sponsorunuz kim?

(bkz: örneğiniz kim)

edit : başlık değişmiş, ilk hali ''bu kadar cafe'de kimlerin takılıyor olması'' idi. evet yazım hatalı.
  • (bkz: insanlarımızın neden böyle olması)

edit: başlık değişti. esprisi kalmadı.
  • (bkz: ben tekim)
  • ya git iki rekat namaz kıl,yada git iki mum dik kiliseye,ne bileyim o insan ne yapıyor diye dusenecegine git aralarına karış bi hava al be muhterem.
    cem yılmazın örneği gibi ne hesap kitap yapıyorsun,dusunecek konu kalmadı memlekette ,sikimsonik şeyleri dusunuyosun,düşünmene lafım yok istersen git himalaya dağlarindaki solucanların sindirim sistemini düşün,dusun de kendinde kalsın kamuran,etme
  • erkek olanlarinin buyuk kismi bedelli askerlik bekliyor
  • dışarıdan bakıldığında son 10 yılda türkiyede değişen tek şey kafelerin artışı ve içerisindeki lezzeti yüksek yapılan şeylerin farklılığı oldu. hakikatten içlerinde kimler ne kadar takılır? ne yer? dükkana faydaları nedir? bilmem. dünyanın gastrokit dedikleri lezzetli şeylerin üretilip, yenilerin denendiği en şanslı bölgelerinden birinde yaşıyor olsam da, türkiye ziyaretimde en kıytırıp kafelerde veya et dükkanlarında süslenmiş, birbirinden farklı tabaklar görmek beni kafamdan vuruyor. amerikada özellikle los angeles'ta taş gibi bir levrekimsi balığın yanına görsellikten uzak sarı şekerli bir sos ve onun da yanına turp salatası ile getirmelerine (bkz: la times) sayfalarca methiye dizerken, git bostancı balık halindeki balık ızgara yapan zavallı adamın bir domates kabuğundan salata üstüne yaptığı kuğuya gazetede ek çıkarırsın. ama gel gör ki bunu burada anlatmak, mucizeye tanıklık etmekle aynı.
  • (bkz: ben)
  • interneti azalmış insan sayısının fazla olduğunu gösterir. yoksa kıçı kırık filtre kahveye 10-15? bayılmak akıl işi değil.