• koskoca mavi star tv logosunu bilen nesildir aynı zamanda.
  • yükseltici de kullanmıştır.
  • en ilkel versiyonu kafama düşmüştü kardeşimle evin içinde koştururken. güzel can yakıyor sözlüğe ekleyelim.
  • babamın çatıya çıkıp ( müstakil ev ) sağa sola çevirerek ev ahalisinin " net, karlı, heh şimdi çok iyi " diye verdiği yanıtlarla doğru açıyı bulmaya çalıştığı günleri hatırlatmıştır.
  • star tv için başka yöne, trt grubu için başka yöne çevrmek gerekli antenle cebelleşmiş nesildir aynı zamanda.
  • getçekten büyük bir yenilikti bu anten. saatlerce anten ayarlama zahmetinden kurtulmuştuk.
  • şampiyonlar ligi’nin en güzel yıllarını hatırlayan nesildir.
  • televizyonculuğun en samimi dönemine şahitlik etmiş nesildir aynı zamanda.
  • yükselticisi olmadan o antenin hiç bir sike yaramayacağını da bilen nesildir ayrıca.

- böyle nasıl?
    * yok yok az daha çevir.
    - sağda iyi mi böyle.
    * dur kıpraşma kal öyle.

dur dur aklıma geldi,

recep çetin'in 1990 malmö maçında kendi kalesine attığı golü de izlemiş nesildir ki. çok anten parçalanıp, bir çok televizyon heba olmuştur.

(bkz: recep çetin'in kendi kalesine attığı gol)
  • yıl 1997; bizim eski anten vardı ilk resimdekinden. antenin elektronik devresi ıslanınca kanallar net çekerdi, kuruyunca karıncalanırdı görüntü.
    beşiktaşım da şampiyonlar liginde bayern, paris sg ve göteborgla aynı gruptaydı (o göteborg'a 2 penaltı veren şerefsizi unutmuyorum) şampiyonlar ligi maçı öncesi çatıya çıkar elektronik kutusunu ıslatırdım o akşam net izlerdim kanalları.
    sonrası mı? elekronik mühendisi oldum :)
hesabın var mı? giriş yap