şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sanki köpek veya horoz dövüşündeki gibi zorla dövüştürülüyorlar da ölüyorlar.bırakınız yapsınlar bırakınız ölsünler.
    (bkz: laissez faire laissez passer)
  • yıllarca bu sporlardan birini yaptım , milli sporcu oldum , besyo okudum , yüksek lisans bitirdim ; maalesef elime maddi anlamda birşey geçmedi . (bkz: ufc) de ben de dövüşmek isterdim ; maç başı 5-6 milyon için bu riski alırdım . ayrıca kaynak göstermeden kimse götünden atmasın . henüz profesyonel seviyeye gelmeden prof maçlara çıkarsan elbette risk daha fazla bazen kaçınılmaz ama profesyonel sporcular için bu böyle değil en fazla kırıklar ve travmalar oluşuyor bunların da tedavisi artık çok kolay . profesyonel bir maça çıkmak için en az 200 amatör maç ve 9 ay maç formunda antrenman yapman lazım işte bu dediklerimi yaptığında en fazla sakatlık oluşuyor onun da toparlanması mümkün. bugün metrobüste birinin seni sakatlama olasılığı çok daha yüksek üstelik sponsorun ve milyonlarca kazancın yok . işte bu yüzden isteyen istediğini yapsın , zaten oralara istesen de gidemezsin öyle kolay değil o işler .
  • hayret bu alemin içinden olduğunu anladığım bir kardeşimiz. mma ufc karma dövüş veya kafes dövüşüyle ilgili bilen bilmeyen konuşuyor ama bir dövüşçü olduğu anlaşılan biri pek yok. camiadan olan hiç kimse yok. herkes susuyor. para kör etmiş gözleri. ben de korkuyorum abi. formasyonum kafes dövüşlerine tam uyuyor. jujutsu ve tayland boks ama sen gel gör ki hava atacağın yerde ölümler oluyor. sakatlanıp defolup gidiyorlar. omurgası kırıldı lan adamın omurgası amına koyayım böyle maçlar var. ben cesaret edemiyorum abi. jujutsu konusunda çok iyi olduğumu bilmeme rağmen göt korkusundan maçlara çıkmak istemiyorum. seyirci oldum daha iyi. parası batsın amını siktiğim şeysinin. bir gün benim de omurgam kırılmasın. ne gerek var gebermeye?
  • çok fazla olmayandır, bu güne kadar mma içinde 5 diğer turnuvalar da 9 kişi toplam 14 ölüm gerçekleşmiştir.

boks müsabakalarında bugüne kadar ölüm sayısı 900'ü üzerindedir 1 sen içerisinde 26 boksör ölmüştür.

buz hokeyinde 7 saha içi darbeye bağlıölüm gerçekleşmiş. (sadece nhl)

amerikan futbolunda bir sene içerisinde 22 kişi ölmüş (ki bu ölümler nfl değil lise ve üniversite maçlarında gerçekleşmiş)

kontak sporlarında kafes dövüşlerinde ölüm oranı bir hayli düşük bakıldığında