şükela:  tümü | bugün
  • binlerce sporcu öldü. hiç kimsenin haberi yok çünkü haberlerde yayınlanmıyor. büyük paralar dönen yerlerde işin kötü yönü sergilenmiyor. bu işlerin içinde olan herkes o maçlardan sonra morga gönderilenleri biliyor.

    kafes dövüşleri yasaklansın. özellikle ön eleme maçlarında hakemler geç müdahale ettiği için ölenler oluyor. adam bayılmış hala yumruk tekme yiyor. yasaklayın da bitsin bu vahşet. sesimizi duyun. ingilizce fransızca ve rusça forumlarda yazdım bunu ama kim takar yalova kaymakamını.
  • sanki köpek veya horoz dövüşündeki gibi zorla dövüştürülüyorlar da ölüyorlar.bırakınız yapsınlar bırakınız ölsünler.
    (bkz: laissez faire laissez passer)
  • yıllarca bu sporlardan birini yaptım , milli sporcu oldum , besyo okudum , yüksek lisans bitirdim ; maalesef elime maddi anlamda birşey geçmedi . (bkz: ufc) de ben de dövüşmek isterdim ; maç başı 5-6 milyon için bu riski alırdım . ayrıca kaynak göstermeden kimse götünden atmasın . henüz profesyonel seviyeye gelmeden prof maçlara çıkarsan elbette risk daha fazla bazen kaçınılmaz ama profesyonel sporcular için bu böyle değil en fazla kırıklar ve travmalar oluşuyor bunların da tedavisi artık çok kolay . profesyonel bir maça çıkmak için en az 200 amatör maç ve 9 ay maç formunda antrenman yapman lazım işte bu dediklerimi yaptığında en fazla sakatlık oluşuyor onun da toparlanması mümkün. bugün metrobüste birinin seni sakatlama olasılığı çok daha yüksek üstelik sponsorun ve milyonlarca kazancın yok . işte bu yüzden isteyen istediğini yapsın , zaten oralara istesen de gidemezsin öyle kolay değil o işler .