şükela:  tümü | bugün
  • prag'da charles bridge'e 200 metre mesafede olan, tüm kafka hayranlarının mutlaka görmesi gereken müze. ayrıca karşısından ufak bir museum shop'ta bulunmakta.
  • efendim buraya nasıl gidilir? çok kolay charle’s köprüsünün üstende köprüyü ortalayıp kaleyi önünüze alıyorsunuz. hemen sağ tarafınızda 200 metre mesafede kalıyor. müze içerisinde mis gibi kokan kurabiyeler satan bir küçük dükkancık mevcut. buradan mutlaka bir kaç kurabiye alıp tadına bakın. özellikle bir kış güna gittiyseniz yanında küçük bir bardak sıcak şarap. müzeye gelince müzenin bir espirisi yok. ama özellikle (bkz: felice’ye mektuplar) isimli kafka eserini okuduysanız o mektupların bu evde yazılmış olduğunu biliniz. ah prag çok güzel bir kent. tertemiz. insanları da turist dostu.
  • malostranska tarafındadır, bir zizkov'lu olarak benim için karşının müzesidir. hatta narodni trida'daki head of franz kafka on kat daha ilgi çekicidir bana göre.

    bahçesinde birbirine bakıp işeyen iki insan figürü vardır. müze ne yazık ki hayal kırıklığı biraz. bir de insanlar nejuzší prazská ulicka'yı görmek istiyor ama bence o bölgede, valdštejnská zahrada underrated, bileni, göreni az, oraya gitmek daha mantıklı.

    vakti az olanlar, turist olanlar, bu müzeyi listelerinde son sıralara koyabilirler.