• epsilon yayınevi'nin , popüler edebiyat ürünlerini yayınlamak üzere kurduğu yeni bir yayınevi. ismi de güzel olmuş , hayırlı olsun.
  • ismi oldukça tırt, modası geçmiş best-seller'ları yayımlayan yayınevi. kafka bar, kafka bilmem ne artık gına geldi kullanmayın şu kafka'yı.

düzenleme:

bir hata yaptım, bu kitabevi hakkındaki tüm fikirlerim değişti, gayet güzel kitaplar yayımlıyorlar.
  • "kafesin biri, bir kuş aramaya çıktı..." mottosuyla yola çıkmış epsilon yayınevi'nin yan şubesi.

varlık sebebini anlayabilmiş degilim. epsilon'un temel yayın alanı popüler ürünler oldugu için, bu sebebin "popüler edebiyat ürünleri yayınlamak" olmadıgını düşünüyorum. yayınevinden şu ana kadar çıkmış iki kitaba** ve bir hafta içinde çıkacak üçüncü kitaba* baktıgımda bunların popüler ürünler olmadıgını da çok rahat söyleyebilirim. peki ne bunlar, saglam edebiyat ürünleri mi, okumadan bişi' söylemek zor, okuma istedigi dogurmadıkları da ortada.
  • sultan süleyman yorumuyla gerçekten fark yaratmış, kendine özgü bir sesi olan yayınevi.
  • kafka kafiyeli güzel ve türkçe okuması yazması kolay ya habirem her yere kafka ismi veriyor. adamın birde hayatına baksanız tam tezatlık örneği. (bkz: franz kafka)

edit: linki düzelttim
  • ilk başta ya sen hayırdır dedirten yayınevi. şuan okuduğum bernand malamud'un "kiev'deki adam" adlı romanını "tamirci" diye yeniden basan yayınevi. açıkçası kitapları ilgimi celbediyor. böyle bir kitabı basan yayınevine "okomo ostogo oloştormodoğo ortodo" diye yorum yapmak açıkça mok atmaktır.
  • henry jenkins a.g.m van dijk gibi türkçeye kazandırılması hayli gecikmiş isimlerin kitaplarını basan yayınevi. ilk maaşta hepsini alıyorum, allah razı olsun kardeşim.
  • ilk başta ön yargılı yaklaşsam da son zamanlarda kitapları ve kapak tasarımlarıyla epey dikkatimi çeken yayınevi. şimdiden buradan almayı düşündüğüm epey kitap birikti. tüyap'ta standından almak zevkli olur.
  • az önce svetlana aleksiyeviç'in the last witnesses kitabını yayınlayıp yayınlamayacaklarını merak ettiğime dair bir e-posta göndermemle bana ışık hızında geri dönen yayınevi. o kadar hızlı ki, otomatik cevap sandım başta. yayın yönetmeni direkt postama cevap verip, çeviri aşamasında olduğunu belirtmiş.

sayelerinde harika bir haber almış oldum.

sahip olduğum yayınlarını da severek okumuştum, böyle güzel devam etmeleri dileğiyle.
  • cahide birgül basacak olan yayınevi.
hesabın var mı? giriş yap