şükela:  tümü | bugün
  • bir istanbul büyükşehir belediyesi söylemidir. teknoloji bu kadar hızlı ilerlerken daha da kağıt biletle devam edecek değilsin ya tabiki ayak uyduracaksın bu başarı değil gerekliliktir. bu ve bunun gibileri icraat diye yutan vatandaş oldukça bu kafalar değişmez.
  • kağıt biletten elektronik karta geçip kredi kartıyla online yükleme yapamamak nedir peki? bu da istanbul’un bir sonraki yönetimine nasip olacak belli ki.

tek şansları teknoloji devrimine denk gelmek olan ama onu da en berbat şekilde değerlendiren partinin saçma sapan beyanı.

edit: gelen mesajlar üzerine şunu da ekleyeyim. google play'deki belbim'in uygulamasını biliyorum. o uygulamada da sadece talimat oluşturuluyor. bunu web sitesinden yapmak, uygulamadan yapmaya kıyasla çok daha kolay ve kullanışlı.

buna ek olarak belbim'den okuyanlar için kredi kartı ile abonelik de değerlendirilebilir. her ay yenileme tarihinde kartta limit varsa tahsil edip otomatik talimat da oluşturulabilir. bir smsle kullanıcı talimat yükleme noktalarına yönlendirilebilir.
  • hala kağıt para ile anca yükleme yapılıyor o karta git izmir’e öğren online yükleme nasıl yapılır.
  • bence kağıt bilet daha güzeldi dediğim.

binerdik, o biletin atıldığı bir kutu vardı. kutunun içinde de sanıyorum ateş yanıyordu diye aklımda kalmış. çıt çıt sesler gelirdi içinden kağıdın yanma sesi.

güzel günlerdi.
  • insansiz bir makineden kağıt bilet alıyorsun, otobüste kimseye göstermiyor ya da bir yere atmıyor/basmıyorsun bile..
    yer: prag, sene: 2016

kimse de "ulan bunu kontrol eden yok, etse de o güne kadar beleş bindiğim kârdır" deyip de biletsiz binmiyor.

gelişme budur. istersen kripton elementinden yap. halkın beleşe kriptokart nasıl doldurulur hilesi peşine düşecek olduktan sonra..
  • büyükşehir belediyesi olsam bu sloganı yazan her yerden siler, kağıt bilet işini de çok kurcalamazdım.

tanım: alelacele silinecek bir slogandır.
  • adamlar hayatın olağan akışı içinde gelişen yenilikleri bile hanelerine yazmaya başladı. tıkandınlar çünkü, argüman üretemiyorlar. o halde görüyorum ve arttırıyorum.

(bkz: ilkel windows xp'den çağdaş windows 10'a)
  • bilet mi o bile yoktu, muavine opucuk veriyoduk nerdeen nereyee pehh
  • vallahi ben kağıt biletler olduğu zamanlarda çok daha mutluydum.

etkisiz bir söylem.
  • arada tabi bu var : akbil yolsuzluğu