• banyo havlusu bulunmadığında onun ikamesi olan selüloz ürünü.
  • tuvaletlerde en az beş yaprak koparıp büyük kısmına elini bile sürmeden, kuru kuru çöpe atanların aile kurması, çocuk yetiştirmesi, gelecek planları yapması (yapamaması) bana çok tırışka geliyor. bir, hadi bilemedin iki yaprakla elimi kurulayıp bi de kapı kolunu tutabiliyorum, yeterli yani.

ohalardan oha beğeneyim, bi de ted eğitim videosu koymuşlar, nasıl katlanır diye. bu eğitimsiz içgüdüsel şekilde gelişen bi hareket değil mi, ne kadar düşüncesiz hatta beyinsiz bu insanlık ya, tez zamanda helak oluruz inş.
  • eliniz ne kadar ıslak olursa olsun (sünger bop değilseniz) 2 adedi kurulamaya yeterlidir. 3.kağıt israftır, çevreye, doğaya, parasını ödeyene ve milli ekonomiye zarardır.
  • ortadan bir yerden yırtmaya çalıştığınızda sizi hüsrana uğratacak temizlik aracı, hiç bir zaman istediğiniz yerden yırtılmaz ve sizi çığırınızdan çıkartır.
  • (bkz: #91488352)
  • 1 yaprak kafi..

umumi alanlar için (üstünüze silmekten sonra) bulunmuş en hijyenik ve pratik el kurulama malzemesi.

ancak bir bilinçsizlik var ki, ücretsiz olan her şeyi olduğu gibi bu sarf malzemesini de kötü kullanıyor, gereğinden fazlasıyla işimizi görmeye çalışıyoruz.

ben, parçalı olanlardan 4-5 tane alan, çekerek perforajdan yırtılmalılardan 1 metre çeken gördüm.. bu duyarsızlık ya da umursamazlık gerçekten çok üzücü.

2 tane yeter demeyeceğim bile.. 1 tanesi işinizi görür arkadaşlar! zaten bu başlıkta bir video da var. yeterince ellerinizi lavaboda sallarsanız 1 tane yeter.

sözlük ahalisinden ricam bu konuda bir farkındalık yaratacak şekilde ofisimizde, ailemizde ve hatta avm vs alanlarda insanları bilinçlendirelim.

bir konuda ekonomik davranmayı öğrettiğiniz insanlar başka konularda da bu şekilde düşünebiliyor. biz, 80’li yılların elektrik tasarrufundan başlayıp bugün el havlusunu konuşan nesiliz.

yeni neslin de bu çevreci ve ekonomik tutuma sahip olmalarını sağlamaya gayret gösterelim pls.. sağolun, varolun..
  • "selpak" markasi rulo boylarini kuçultmustur, 1 cm kadar. bu kucultme fiyata yansimamis. kinadim.
  • kalabalık ortamlar için uygun ve hijyeniktir.
  • bizim evde en verimsiz kullanılan şey galiba. bir ruloda 100 yaprak varsa, sadece 10 15 tanesi etkin kullanılıyor. geri kalanı neredeyse yırtılıp direk çöpe atılıyor.
  • bir şekilde bez havlu yerine kendini tercih ettiren kağıt havlu. bunun en büyük sebebi konfor sağlıyor olması gerek. zira kullan-at bir ürün. sadece işini görüyor. işini yaptıktan sonra sana yeni bir iş daha yüklemiyor. asıl diyeceğime gelecek olursak; ben solo markalısının daha iyi olduğunu sanardım, meğer komili daha iyiymiş.
hesabın var mı? giriş yap