şükela:  tümü | bugün
 • kelimeler bazen yetmiyor anlatmaya. şu gencecik delikanlının sıcacık evinde ders çalışması gerekirken düştüğü içler acısı durum. kendi öz vatanında yetim muamelesi gören bir başka türk genci. çarşı esnafı karnını doyurmuş sağolsun ama ya sonra? memlekette yüzbinlerce babası belli olmayan nargileciler askılı atletleriyle keyif sürerken, karşılıksız binlerce lira burs alırken, kendi vatandaşı işsizlikten ve atanamadığından canına kıyarken yüzlerce suriyeliyi öğretmen yapan sistem yine her zaman ki gibi kendi öz evladını yine sahipsiz bırakmıştır. buna sebep olanların iki yakası bir araya gelmesin.

  https://www.google.com.tr/…ktan-bayildi-2215342-amp
 • bazı insanlar pazar gecesi yatlarıyla boğaz’da dolaşırken, bazı insanların açlıktan bayılması? nasıl helak olmadığımıza şaşırtan hadisedir. yoksa olduk mu?
 • açlıktan ölen kübra bebek geldi aklıma şimdi okula gidecekti belki
 • daha 17 yaşındaki bir gencin dramı.

  " dha'nın haberine göre, 2 kardeşiyle birlikte bir barakada kaldığını söyleyen gence, çarşı esnafı da börek ve su ikram etti. karnını doyurup suyunu içen burak g., bir süre dinlendikten sonra kağıt toplama işine devam etmek için tekrar yola koyuldu. " kaynak

  peki ya sonra bu insanlar nasıl yaşayacak. çok üzücü çok.

  edit: kaynak eklendi.