şükela:  tümü | bugün
  • istanbul hamidiye mahallesi kağıthane'de zengin şehir eşkiyalarının bulunduğu çevre sitelere eşkiyalık yapan bir sitedir. site içerisinde saldırgan cins köpekleri besliyorlar bunda bir sorun yok tabiki isterlerse 20 tane pitbull beslesinler. ancak gece 10 dan sonra bu saldırgan köpekleri mahalleye serbest bir şekilde salıyorlar ve mahalleden kimse korkusuna geçemiyor. bir arkadaşımın hamile eşini kovalamış. itiraz eden mahalle halkına da eşkiyalık yapıyorlar ve gece yarısı senin sokakta ne işin var o saatte dışarda olan tekin insan değildir diyorlar! biz işte mesailere kalan vardiyalı çalışan insanlarız onlar gibi zengin değiliz, saat kaçta eve geleceğimizi bu sitenin köpeklerine göre belirlemek zorunda değiliz. gece 3 te işten geliyorum ancak tabiki zenginler çalışmanın nedemek olduğunu bilmediğinden o saatte ne işin var diyebiliyorlar kendilerinde bu hakkı buluyorlar.

153 ü aradık, köpeği siteden çıkarmadığı yalanını söylemişler. dışarda olduğu görüntüleri çektik belediye gene birşey yapmadı.

polisi aradık polisler geldi, güvenlik bunlar sokak köpeği bizim değil yalanını söylüyorlar. yani hukuksal olarak zenginlerle yarışamıyoruz.

ya bir çocuk ölecek köpekler tarafından parçalanacak, yada hamile bi kadın çocuğunu düşürecek ki önlem alınsın. malesef durum bu.

benim de köpeğim var sitede ama ipini bırakıp milletin üstüne salmıyorum, biliyorum ki başka insanların hakkı da var. hamilesi var çocugu var, köpekten korkan insanlar var.. benim köpeğim saldırgan olmasa bile önlemini alıyorum ki, bunlar parçalayıcı köpeklerini gece yarısı sokağa salıyorlar, güvenlikleri de rahatça uyuyor itiraz edene eşkiyalık yapıyor.

hukukun içinde olan yazarlara sesleniyorum hukuksal olarak yapabileceğimiz bir şey var mıdır , yoksa birinin yüzünün parçalanmasını mı bekleyeceğiz ?

edit : imla.
  • hukuki mevzuat nedir bilmiyorum ama sanki köpeklerin sokak köpeği olduğunun iddia edildiği noktada, belediyenin bunları toplamasının alt yapısı sağlanmış. eğer sahipsizlerse belediye toplar. toplamıyorsa, artık paralel hukuk yolumuz olan cimer'e şikayet edin. milli süper kahramanımız cumbaba evelallah meseleyi çözecektir.
  • köpekler sahipsiz değil, saldırgan da değiller.

köpeklere saldırıldı hatta orada, inanmıyorsanız bakın.

burdan görebilirsiniz, ikisi de hem saldırgan hem dayak yiyen köpek olamaz değil mi? yıllardır oralarda ne çocuk parçaladılar, ne hamile kadına çocuk düşürttüler.

edit: pitbull değil, videodaki köpeklere laf edildi sanıldığından entry eklendi, utanç vesikası olarak entry’i silmiyorum. pitbull görmedim, pitbull’u ağızlıksız ve tasmasız salıyorlarsa gereken tabii ki yapılsın.

sokak köpekleri zarar vermiyor bu arada ordaki yine belirteyim, pitbull olmayan bizim salaklar ısırmaz, kovalamaz, kendini sevdirir.
  • hayvan hakları savunucuları damladı hemen, bilgisi olmadan fikri olan insanlar topluluğu. gelsin gece yarısı o sokakta ölüm yürüyüşü yapsın evine doğru yada çocuğunu yollasın gece yarısı bakalım sağlam çıkabilecekler mi? 4 tane seni parçalamak için bekleyen köpek var sokakta güvenlik zor zapt ediyor. intihar etmek isteyen hayvan hakları savunucuları var ise sizleri piste davet etmek istiyorum.

aklı selim düşünen hayvan hakları savunucuları yukarıdaki yazıyı yeniden okusun. reflexleri ile hareket eden hayvan hakları savunucuları beyinlerini kullandıkları zaman yorumda bulunsun.
  • bir adet 357 magnum ile problemi çözebilirsiniz
  • site güvenliğinin görevi her güvenlik gibi;

*bulundukları kulübede 7/24 oturmak.
    *kavga olunca ortadan kaybolmak.
    *yabancı bir araç geçince sorgusuz kapıyı açmak.
    *milletin karısına kızına yan gözle bakmaktır.

burda şimdi ''asgari ücretten biraz fazlasına çalışıp canını tehlikeye atmasını beklemeyin'' diyemezsiniz. bunun adı caps lock on: güvenlik. çeşitli riskleri göze alabilen ve anlaşmasının altında imzası olan kişi bunlar.

gereksiz iş istihdamı mücahitleri.
  • eğer böyle bir durum varsa ve hukuk gerekeni yapmıyorsa eninde sonunda vatandaş kendince adaletini ortaya koyar. o yüzden burada "ama o köpekley kimseye saldıymaz kiii" diye bik bik edeceğinize, en başta o köpeklerin hayatını garanti altına almak için bir önlem alınmasını istemeniz lazım. ben öyle yolları tasvip etmiyorum, kimseye de tavsiye etmem ama biri çıkar bu köpeklere karşı kendi önlemini alır yani.
  • "hiçkimseye bişey yapmaz, sadece hırsız tiplilere havlar ben burdayım demek için".

bir köpeğe göre tipiniz bozuksa boku yediniz. gidin tipinizi düzeltin. yoksa o tiple sizi köpek de kovalar, ayı da....sonradan bunlar beni neden kovalar diye söylenmeyin.

sizin ben zihniyetinize tüküreyim.