şükela:  tümü | bugün
 • her rengin bir kişiliği vardır.
  ve her kişiliğin bir rengi.
  ben senin rengini buldum...
  kahperengi...

  anonim.
 • kahverengi degildir.
  cunku kahve kahpe degildir.
  tespitim budur, hadi eyvallah...
 • hande altaylı'nın yakında çıkacak romanı. aşka şeytan karışır'dan sonra merakla bekliyoruz.
 • hande altaylı'nın aşka şeytan karışır ve maraz'dan sonraki üçüncü romanı. aşkın insanı ne kadar zalimleştirdiğini anlatan bir romanmış.
  romanın adını sevmedim. ilk romanının da adını sevmemştim. ha keza kitap kapağını da. umarım bu seferki başarılıdır.

  romanı henüz okumadım ama bugün ayşe arman ropörtajını keyifle okudum. ''bin hayata özenip, bir hayata mahkum olmak çok üzücü'' gözlemi samimi ve başarılı. bana yazma sebebi de buymuş gibi geldi.

  ilk fırsatta okuyup, ne kadar güzel olduğunu anlatan bir entryle yine bu başlığa konuk olmayı ümit ediyorum.
 • hande altaylı'nın son romanı. aşka şeytan karışır kadar sürükleyici ve çarpıcı olmasada, maraz dan daha iyi olduğu kesin . hande altaylı bu romanda, daha edebi olmaya özen göstermiş, içerik ve anlatım olarakta aşk romanı tanımlamasını aşmaya çalışmış. gayet de başarılı olmuş kanımca.

  bir de"kahperengi" duyduğum en etkileyici kelime oyunlu kitap ismi.

  son olarak aslında yazarın kitabın başına şu notu koymuş olması gerekirdi; geri dönüşüm işaretli bölümleri okuyup bitirip sonra rakamlı bölümleri okursanız romandaki olaylar kronolojik sıra ile okunabilmektedir. bu şekilde okununması daha uygun kanımca.
 • taze taze okuyup bitirdiğim hande altaylı'nın son romanı. ben şahsen maraz ve aşka şeytan karışır kadar sevdim.

  --- spoiler ---
  sonuna kadar hep narin ile babasının gerçek bir karşılaşma yaşamasını diledim.narin şöyle bir güzel hesap sorabilseydi,adamın karşısına bak ben ne oldum diye çıkabilseydi bence daha doyurucu ve tatmin edici olurdu.
  --- spoiler ---
 • son zamanlarda okudugum en guzel kitap.
  hande altayli'nin betimlemelerine, gozlemlerine bayildim. bir aska seytan karisir kadar etkiledi beni.

  --- spoiler ---
  karanlik. karanlik. kapkaranlik.
  bazen insan ruhu yuzunu geceye doner ve o zaman hic gunes dogmaz. gun bir dongu degil, monoton bir cizgi halini alir ve dunya tipki bir kagit gibe dumduz olurken, hayat engebeli olmaktan cikip engebenin kendisinine donusur.
  kotu gunler denen vakitlerdir bunlar. aslinda olu gunler denmesi gereken, her insanin, omrunun degisik zamanlarinda icine dustugu bataklik gunleridir. hatiralarda hep coksiyah, azbeyaz ve hicrenkli olarak yer eden, dogduguna pisman olma zamanlari... sadece yasayanin bildigi, disaridan bakanin kucumsedigi gunler, geceler...
  herkesin kiyameti kendine koptugundan ve herkesin yangini kendini yaktigindan, icinde oldugunuz karanligin ne kadar koyu oldugunu kimse goremez. gecer derler sadece bilmis bir tavirla, gecer merak etme. dogrusur soyledikleri, gercekten de gecer ama ancek sen tek basina, o karanlikta yeterince uzun sure yurudukten sonra.
  --- spoiler ---
 • etkileyici kitap.
  heyecanlandıran, meraklandıran; çoğu bölümün sonunda bir sonraki bölümü iple çektiren, kimi zaman ağlatan- nadir de olsa güldüren hande altaylı romanı.

  aynı kadın, iki ayrı hikaye.