şükela:  tümü | bugün
 • klasik bir türk film repliği;
  şöyleki,
  esas oğlanın sevdiği kız kaçırılmış kötü adamların elindedir,esas oğlan bi şekilde bulur bunu ve kızı kurtarmaya gider o sırada kızımızın esas oğlana haykırışıdır..

  - kahraman kır-al*, beni bu cehennemden*..
 • canım kardeşim ve gelin deki performasını şimdinin eşşek kadar oyuncu müsveddelerinde de görmek istediğim şahsiyet. şimdi nerdedir ne yapar bilmem. geçenlerde kaybettiğimiz ismail hakkı sunat'ı çok benzetmiştim.
 • 1973 tarihli lütfi akad klasiği gelin filminde "az konuşan küçük hasta torun" [osman] rolüyle harikalar yaratmıştır. annesi rolündeki hülya koçyiğit'ten geri durmaz. hele kurbanlık koçun sırtına bindiği ve avucundaki yemleri kurbanlığa yedirdiği sahne unutulmazdır.
 • saskin damat filminde de kemal sunal in kankasini oynamistir kendisi.okuldaki cocuklarin reisidir.firlamanin onde gidenidir.cok iyi bi performans gostermistir yine.meral zeren ve annesi ali sen 'i ve kemal sunal'i keklerler ama kahraman krali kandiramazlar.kurtarir kemal sunali tum dertlerinden.bi de cocuklari ayarlayip meral zerenle annesinin ustune saldirtir okula geldiklerinde.
 • gelin ve canım kardeşim filmlerindeki takındığı yüz ifadesi, dudak büzüşleri, neş'e si ve hüznü ile türk filmlerindeki unutulamayacak çocuk karakterlerden birisi. oyunculuğu o yaştaki bir çocuğun kaldıramayacağı kadar ağdalı, ağır, dertli.. kendisini oynaması muhtemel ki, başka türlüsü düşünülemeyecek ciddiyette..
  sezercik cik li dönemlerin çocuklarının oyunculuğundan daha vakur, çalımlı ve tam manasıyla afili bir delikanlı.
  giydiği süveter üstüne ceketle kahraman kral dönemin minik dev adamı.
 • bu güzel tatlı çocuk şimdilerde 43 - 44 yaşlarında olmalı. doğruluk payını bilmemekle birlikte şöyle de bir bilgi var ki; filmlerde rol alıp bizi hüzne gark ettiği bazense gülümsettiği o dönemlerde çocuk yaşta vefat etmiş kendisi. filmlerin etkisinde kalmak mı, vefat edenin bir çocuk olması mı, yoksa canım kardeşim'in kalbime dokunan gerçekliği mi bilemiyorum, kendisi için içli içli ağlayasım var. yaşıyorsa bir ses etmeli. yaşıyorsa, birileri ses etmeli.
 • kapatılmış bir sinema salonudur ağzım;
  ağladığım için boğulmuş aktristlerin arasından
  her zaman bir bisiklet geçer / gidonu sevgilimin
  rüyada iki yana açılmış kolları!
  aslında hiçbir filmde başrol oynamadı yalnızlığım!
  mamafih, suya rolünü ezberleten
  acımasız bir yönetmen gibiydi aşkım!
  nerede 'kamera' dedi, nerede 'stop!'; anlamadım!

  kapatılmış bir sinema salonudur ağzım;
  rahatsız etmemek için set çalışanlarını
  adımı cast'tan, sahnemi klaketten sildim
  lanetli bir çocuk gibi kendi dublörüme ağladım!

  küçük iskender
 • fotoğrafın ne zaman çekildiğine dair bir bilgim yok; ancak çocuk yaşta vefat etmediği aşikar.göz çevresinden ve kulaklardan kendisinin kahraman kıral olduğu kesinlikle anlaşılabilir.

  http://www.sinematurk.com/images/kisi/3155_3.jpg
 • günümüzde fatih kıral mobilya 'da yakın akrabalarıyla beraber mobilyacılık yapmaktadır. artık yaş itibariyle orta yaşlara ulaşmış olmasına rağmen hala küçük kahraman bakışlarını korumaktadır.

  --- spoiler ---

  bir kaç sene evvel bir iş ile ilgili kendisiyle görüşmüştük, çok ciddi giden bir görüşmenin ortasında bir anda ' ya ben sizin canım kardeşim filminde ne ağladım, ne güzel bir filmdir o ' deyivermiştim.

  kendisini tanımama bir hayli şaşırmış, hemen çaylar kahveler tazelenmiş, aramızdaki ciddi görüşme bir anda eğlenceli bir sohbete dönüşmüştü.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  en az canım kardeşim filmindeki kadar başarılı ve dokunaklı bir performansı gelin filminde de sergilemiştir.nedense daha çok canım kardeşim ile hatırlanmaktadır.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap