şükela:  tümü | bugün
  • 2001 yilinda bir siir kitabi cikmistir.
    (bkz: seni icimden terk ediyorum)
  • radyocu.
    iki bulut ölümü arasında konuşmuşluğum da vardır.
  • (bkz: mavi ev)
  • mümkünse, kitaplarının sonbahar mevsiminde ve fonda kürdilihicazkar makamından bir eserle okunması gereken duygusal yazar/şair. akıcı bir dili vardır ancak okuyucunun zihninde hikayenin canlamasını sağlayacak anahtar sahneleri kurgulamakta biraz daha çalışması gerekiyor.
  • son derece yorucu ve uykusuz geçen bir gecenin ardından, ördek sesli insanlara dönüştüğümüz sabahın ilk saatlerinde bile buğulu ve derin sesinden hiçbir şey kaybetmeyen insan.
  • "yani şimdi
    gözleri sana benzeyen bir kızım olmayacak mı?
    yani şimdi başkaları mı sevecek seni?"

dizelerinin sahibi.

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
  • istanbul'un sesi radyosunda salıdan cuma gününe kadar 20:00 ile 00:00 arası, cumartesi günleri de 18:00 ile 20:00 arasında yayın yapmaktadır.
    ayrıca;
    (bkz: mavi ada)
  • araz adlı kitabını bir günde ve sadece belediye otobüslerinde okuyup bitirmiş biri olarak diyebilirim ki, aşk üzerine yazılmış en modern düşüncelerin sahibidir kendisi.
  • yazar/şair, yazdığı anla, yaşama devam ettiği zaman dilimini güzel bir şekilde dengeleyen, kendini kelimeler içinde hapsetmeyip, kelimelere ifadeleriyle yön veren, onu okuyan dimağlarda artarak özgürleşmesi ve yepyeni manalar bulmasına sebep olan bir söz ustasıdır.
    bu manada, özellikle beni susarken bölmeden sonra diyebilirim ki tazeoğlu kendine has uslubunu ortaya koymuş ve kelimeleri ustaca kullanmıştır mısralarında.
    bir de yazdıklarına bakarak, her halinin bir hüzün ve melankoliyle dolu olduğunu düşünmek, elbette onu sözlerinin içinde tutsak bırakmaktır.
    aksine son derece neşeli ve esprili, pozitif düşünebilen, enerjik bir insandır.
    çok geniş bir okuyucu kitlesi vardır. çünkü önyargılardan azadedir.
    yeter ki onu okuyan kişi önyargısız olsun.
    sol yanımlı şiirler söylese milyonların tüketeceği popüler biri olacakken, güzel sözleriyle yüz binlerin gönlündeki adamdır.
  • "az daha doğduğumuz öyküde ayaküstü ölüverecektik
    anamızdan emdiğimiz acılar burnumuzdan gelecekti az daha
    dipsizliğin de bibi tutarmış sandık sanma oyunlarımızda
    meğer suskunluğumun dibi karaymış, ben kuyu sanmışım
    beni susarken bölme "

gibi dizelere sahip insan.

tespitleriyle kafamı allak bullak ediyor sagolsun. insanüstü. okurken buğulu dizeler dans eder önünüzde ağlayamassın.

" ve anladım ki ayrılığa değil, ayrı kalmaya yeniliyor insan... "

"en fazla içimde ölürsün
    yanağında yanar avucum
    avucumda imlası bozuk bir şiir kalır
    kulağımda bir tepenin rüzgarı uğuldar
    gırtlağıma kadar aşka batarım
    yeteri yok eksiği fazla "

"meger suskunluğumun dibi karaymış, ben kuyu sanmışım.. "