şükela:  tümü | bugün
 • son dönemde facebook timeline'ımda pek çok kez rastladığım geek ve alt kültür içerikli internet sitesinin adı. ilk bakışta bu işe sağlam gönül veren insanlar tarafından hazırlandığı anlaşılıyor, yazılar ince elenip sık dokunarak hazırlanıyor bu belli; fakat piyasada uzun süredir bulunan diğer geek içerikli sitelerin gerisinde kalıcak mı, yoksa alıp yürüyecek mi bunu da zaman gösterecek. kahramangiller.com
 • kısa hikayeler kısmındaki lavuk evil paladin'in hikayesi özellikle okunası olan sitedir. http://kahramangiller.com/…adinin-hikayesi-bolum-1/

  bunun haricinde cosplayden kutu oyunlarına, rol yapma oyunlarından figür boyamaya bir nice faydalı bilgi mevcuttur.
 • aşağıdaki ana başlıklara ilişkin doyurucu makalelere sahip bir hobi sitesi.

  anime
  bilgisayar oyunu
  cosplay
  çizgi roman
  dizi
  etkinlik
  kısa hikaye
  kitap
  kutu oyunu
  müzik
  rol yapma oyunu
  savaş oyunu
  sinema

  bunların haricinde yazar ve içerik seçimi konusundaki seçiciliği ile emsallerinden ayrılmakta. temiz arayüzü ve ithal değil, orijinal içerik üretimiyle takip edilesi bir yapısı var. yazar ve günlük girdi sayısı artarsa her gün girilebilir; fakat şimdi iki üç günde bir girilip neler eklenmiş diye kontrol etmekle yetiniyorum.

  ezcümle, g man bunu beğendi.
 • kültürün altını üstüne getiren websitesidir.

  yayın hayatına başladığı günden beridir takip ettiğim bu site kaliteli içeriği ile dikkatimi cezbetmeye devam ediyor. geek teması ağır bassa da goygoyun dozunda olduğu, ne de olsa her geek aslında bir geyeek’tir düsturundan uzak duruyor olması bence ciddi bir farklılık. ayrıca ibretlik tespitler de mevcut. içerik frekansı ile bence her gün ziyaret edilesi bir kıvamdadır. magazin haberciliği yapmadığı için de ayrıca teşekkür ediyorum kendilerine. her ne kadar superman hastası olsak da gece takıldığı bardan uçarak çıktığı fotolarla pek ilgilenmiyoruz. takipteyiz reyiz.

  (bkz: bana bunlarla gel)
 • ekibinin en büyük amacı orijinal içerikli türkçe bir alt kültür arşivi yaratmak olan, yazı dizileriyle öne çıkan hobi sitesidir. yazı dizileri genelde alt kültürün temelini oluşturan rol yapma oyunlarına dair taktikler, korku/fantastik edebiyat türlerine dair tespitler, çizgiroman kültürüne dair anekdotlar içerir.

  ara sıra popüler konulara da değinmektedir/ileride değinecektir. bilgi sahibi olup da yazmak isteyen herkese kapısı açıktır. yavaş ama istikrarlı bir şekilde büyümektedir. (yavaş dediğim internet standartları içerisinde, yoksa daha 6 ay olmamıştır çıkalı)
 • çizgi roman yolculuğu isminde bir yazı dizisine başlayan site.

  part 1'de devrim kunter var.
 • geek alt kültür alanlarında, el emeği göz nuru dolu dolu yazılara sahip site.
 • özellikle yazı dizileriyle öne çıkan geek membası. yazılarında kelime ortalaması 1000 kelime falan. tadımlık değili doyumluk bilgi.
 • devamlı olarak severek takip ettiğim okuduğum, değerli alt kültür yazıları olan sayılı sitelerden biri.
 • kamer tayfasının gameshow ile birlikte çıkardığı frp and magic'den sonra bu topraklardan çıkan en iyi site. yazılan her yazı dolu dolu içeriğe sahip.

  özellikle claymore hakkında yazılan yazı okunmadan geçilmemeli.