şükela:  tümü | bugün
371 entry daha
  • bir üs entariden anlaşılacağı üzere ondan bir üst entry karalanmaya, çürütülmeye çalışılmış, ancak yazar cidden saçmalamış.

    mesela müzenin kralı falan falan yerde var denmiş doğrudur müze sıralamasında belkide ilk 20'ye girmez ancak olum bu müze lan mc donald's şubesi değil her müzenin bölgesinde yaşamış medeniyetine özgü eserleri olur. bazısında dünyanın taaa öbür ucundan getirilmiş tek eseri için binlerce ziyaretçisi olur.kıyas bu değil, bok atacağım diye komik durumlara düşmeyin!

    yine germenicia denilen antik kent varoş mahallenin tam altında üstü ev dolu, kazıyı yapanlar bile ne çıkacağını bilmiyor, göbeklitepe 15 yıl öncesine kadar "ben miladım" diye dolaşan stonehenge'in eline verdi.nasıl bu kadar kesin yargıyla konuşuyor anlamak mümkün değil. geç roma erken bizans dönemi mozaiklere ilginiz varsa ziyaret edin, en güzel yanı ziyaretin ücretsiz oluşu!

    diğerine geçeyim, kahramanmaraş kalesi her kale gibi taş yığınıdır ancak şehir için anlamı büyüktür. milli mücadelenin ateşi çakılmıştır o burçlarda. fransız bayrağı asılı burcunun altında cuma namazı kılmamıştır dönemin sakinleri.hatay dörtyol'dan sonra kendi mücadelesini başlatan kazma kürekle şehri fransızlardan alan, bu örneğin diğer işgal altında bulunan illere sıçramasını sağlayan insanlara kimsenin bok atmaya hakkı yok. sırf bu yüzden ziyaret edilesidir zira atatürk'ten aramağan istiklal madalyası taşır!
1 entry daha