şükela:  tümü | bugün
  • kahramanmaraş'ta bulunan tütüncü avm'nin özellikle alevi müşterilere karşı ayrımcılık yaptığı ve onlara özel sahtekârlıklar yaptıklarına dair şikayetler var. bunlardan birisini yaşayan müşterilerden birisinin aktarımı:

"bir arkadaşın tavsiyesi üzerine ev eşyası almak için maraş’ta bulunan tütüncü avm’ye gittik. mobilya ve beyaz eşyaları beğenip fiyatta anlaştık. eşyaları iki ay sonra almak kaydıyla paranın bir kısmını ödedik.
    aradan iki ay geçtikten sonra uğrayıp on gün önceden haber verdik ve eşyalarımızın getirilmesini istedik. tam dört defa söz vermelerine rağmen dördüncü defa da getirdiler. getirilen masa sandalye bizim beğendiğimiz değil başka ürün göndermişler sandalyenin ayağı kırık ve bir yatak eksik. ertesi gün gidip yatağı ve masa sandalye tekrar seçtik ertesi gün geldiğinde getirilen ürünler yeni değil teşhir ürünü göndermişler. telefonla aradığımda başka ürün olmadığı için bunları gönderdik dediler ürünler lekeli ve bazı lekeler çıkmıyor. beyaz eşya servis tarafından açıldığında ocak lpg olması gerekirken doğal gazlı göndermişler. davlumbaz kapağı hasarlı olarak geldi.
    bu avm de alışveriş yapan kesim genelinde alevi kesimi. soruşturunca başka insanlara da aynısını yaptıklarını öğrendim. bunu burada paylaşmamın nedeni bizim topluma ürün satan bu ve benzeri firmalar başka kendi inancında olanlara başka davrandıkları ve daha ucuz verdiklerini çok kişide duydum."
  • rezalet puanım 10/10. ülkenin her yerinde ve her mağazasında yaşanan sıkıntıları, sunnilerin alevilere karşı bir tavrı gibi düşünüyorsanız içten içe onlara düşmanlık besliyorsunuz demektir. "sağda solda duyuyoruz" gibi oldukça sağlam kanıtlarla bir insana nefret suçu işlediği iftirası atmak büyük rezalet.
  • şikayeti ileten mevcut paylaşımın altına tütüncü avm'nin özellikle kendi çevresini yönlendirip etkilemeye çalıştığını zaten paylaşan kişi diğer yorumlarda da belirtiyor. bu facebook paylaşımdaki yorumlar dışarıya açık olduğu tüm elemanları damlamış.

burada halen bu avm'yi savunan midesizlikle kişiler var. kazıklananların inancını filan geçtim de insanlara aldıkları ürünlerden başka defolu teşhir ürünleri kakalamayı hangi ticari ahlaka göre açıklayabilirsiniz?
  • maraş'ta avm olmasından daha büyük rezalet değildir.
  • düpedüz sahtekarlıktır.
  • adının tütüncü olması daha büyük rezalettir.
  • adamlar hem suçlu hem güçlünün en somut örneklerinden birisi. işte paylaşımı yapan kişinin yorumu:

"tütüncü avm’nin yönlendirdiği insanlar yaptıkları yorumlarda yalan haber, emeğe saygı, vb. gibi kelimeler yazıyorlar. bu insanlara göre tütüncü avm’nin ki emek benimki emek değil. yalan yazdığımı söylüyorlar. araya hatırlı insanları koyup haberi kaldırmamı istiyorlar. kendilerinin yönlendirdiği insanlar tarafından yalancılıkla suçlanıyorum. bunlar sosyal medya trolleridir. herkes ürün almışmışda çok memnun kalmışlar. ben aldım memnun olmadım o kadar."