şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tam hali :kahramanmaraş'ta piknik alanına giden aileye yapılan saldırı

malum (bkz: tarihi eminönü balıkçısında yaşanan vahşet) (bkz: beach club'ta linç edilen müşteri) hala tazeliği korurken, yenisi eklendi.

avusturya'dan memleketleri kahramanmaraş'a tatile gelen koyuyeşil ailesi gittikleri fırnız suyu piknik alanında kiraladıkları çardağın kırılması sebebiyle başlayan kavga sonucu ailenin, kadın çocuk yaralanması hadisesi.

aile : çardak kırılması sonucu işletme sahibinin gelip kendilerine küfür ettiğini, edilen küfüre tepki gösterdiklerini, bunun üzerine etrafta çardak işletenlerin bir araya gelip kendilerine keser bıçak ve sopalarla saldırdığını iddia ediyorlar.
    haber metni
    haber youtube link

işletme sahibi : ailenin, tatil gününde geldiğini kendilerini belediye çalışanı olarak tanıttıklarını, hem çardağı kırdıklarını hem de küfür edip kendilerine saldırdığını, saldırı sonucu çalışanlarının yaralandığını iddia ediyor. işletmenin açıklaması

fırnız denilen yere ben de bir kaç kez ailemle gittim, acayip bir rant var. zira burada ki işletmelerin çoğu (işletme dediğime bakmayın, nehir yatağında ki çınarların altına çardak yapmışlar birde wc koymuşlar) kaçak, değnekçilik yöntemiyle para topluyorlar. bütün hepsi birbirini tutuyor bu tür durumlar yaşandığında da hepsi hemen toplanı veriyorlar.belediye denetim yapmadığı için topu üstünden şu açıklamayla atıveriyor.açıklamasında olayın yaşandığı yerin ruhsatlı olup olmadığına da değinmiyor. belediye kamuoyu açıklaması .

oysa ki kıyı kanunu
    "madde 1 – bu kanun, deniz, tabii ve suni göl ve akarsu kıyıları ile bu yerlerin etkisinde olan ve devamı niteliğinde bulunan sahil şeritlerinin doğal ve kültürel özelliklerini gözeterek koruma ve toplum yararlanmasına açık, kamu yararına kullanma esaslarını tespit etmek amacıyla düzenlenmiştir"
    madde 5 'e göre ''kıyılar, devletin hüküm ve tasarrufu altındadır. kıyılar, herkesin eşit ve serbest olarak yararlanmasına açıktır''
    kanundan da anlaşılacağı üzere halk kendisine ait gittiği yerde hem para ödüyor hem de dayak yiyebiliyor. bu bir son bulmalı artık midem bulanıyor bu tarz haberleri görmekten.

edit: burada 'vahşet' kısmına takılan arkadaşlar oldu, evet türkiyede vahşet algı çıtası her geçen gün biraz daha yükseliyor.ancak bu durumları normalleştirmeyeceğiz. 6 aylık bebek dahil insanlar hastanelik oluyorsa, araçlar bile taş sopalarla haşat ediliyorsa bu vahşettir. kim kime nerede yaparsa yapsın, hangi taraf haklı/haksız olursa olsun.

mahir ünal açıklaması

valilik açıklaması

edit 2: sözlü sataşma yaşanırken, ilk fiili müdahaleyi yapanın işletme sahibi olduğu görülüyor. güvenlik kamera görüntüsü

edit 3. ne işletme sahibini ne de aileyi tanırım, daha önce bir kurban bayramında bu bölgeye piknik için gittim, bir çınar altı bulduk oturduk 15 dk sonra 3 tane tipi tip geldi bu alanda ancak çardak kiralarsanız piknik yapabilirsiniz ya da başka yere gidersiniz dedi. eğer o gün orada hangi hakla bunu yaptıklarını sorgulamaya kalksam ne olacağını hepimiz biliyoruz. tatilimi zehir etmemek için toparladım kalktım biraz yukarda başka çardakcı mekanına oturdum. çünkü koduğumun alanı parsellenmiş boş yer yok.
  • çok da üzülmediğim olaydır. bir taraf klasik çomar esnaf bir taraf ise almancı çomarı olarak tabir ettiğimiz tipler. yiyin birbirinizi ete para vermeyin...
  • cahilin malı da parası da çok kıymetlidir. onun için adam öldürür.

(bkz: alacak verecek cinayetleri)
  • bu memleketin insaninin insanina yaptiklarini gordukce eglenebilirim sadece.

(bkz: sikin birbirinizi gote para vermeyin)
  • baştan aşağı yalan içeriktir, kamera kayıtları olmasa yutturacaksınız.

başlığı açanın gurbetçi aileye ne yakınlığı ya da işletme sahibine ne düşmanlığı var anlamadım.

olaydaki tek vahşet, kadın erkek demeden iki insana yirmi kişi saldıran gurbetçi ailenin yaptığıdır.

sonra karşılığını güzelce alınca bize vahşet yaptılar diye ağlaşmaları iğrenç.

zaten videolara bakınca kim mağara kaçkını kim insana benziyor anlaşılıyor.
  • vahşet kelimesini kullanan suser arkadaşlarım, bu olayda bir çocuk ve bir yetişkinin komada olduğu gerçeğini göz önüne alırsak durum vahşettir.

bayram tatili için bende memleketim olan kahramanmaraş’tayım. bu olay burada ciddi bir infial yarattı. olayda işletme sahibi yalan söyleyen taraf çünkü işletme kapalı değil açıkmış. olay yaşandığında kuzenim de ailesi ile oradaymış ve yaşananlara tanık olmuş.

bu olayla öğrendik şunu da öğrenmiş olduk ki meğer orası vatandaşa ait bir alanmış ve kiraya verilen çardakları uzun zaman önce belediye yaptırmış. işletmeci olduğunu söyleyen kişi işletmeyi nasıl oldu, nasıl aldı ve bugüne kadar nasıl işletti bilinmiyor.
  • olay farklı.
    edit gelecek.
    editler olay açığa kavuştukça aşağıya geliyor.

edit:
    arkadaşlar dinlenme tesisinde kavga çıkıyor doğrudur. kavgada suç büyük oranda müşteri tarafındadır.ancak şu an iki tarafa da suçlu,hatta büyük ölçüde suçsuz olduğunu bildiğim piknik alanı işletmecilerine suçlu gözüyle bakılmaktadır.
    lütfen yanlış bilgilerle yanlış ithamlarda bulunmayalım.

edit: bahsettiğim cümle içerisindeki tanıdığım kişiler suçsuz olarak serbest kalmıştır. aşağıda salya akıtan “insan” ların bilgisine. mekan sahibi ve karşı taraftan tutuklamalar var ancak haftaya her şey net olarak açıklanacak diye bilgi aldım.

edit2: yazdıklarımı doğru anlamadığını düşündüğüm kişilere mesaj yolu ile ulaştım ancak bazılarının mesaj özelliği kapalı sanırım.
    yıllardır ekşi sözlük üyesiyim.bir süredir de yazar.
    öncelikle taraflardan ikisinin de suçlu olduğunu bizzat biliyorum ancak bunun medyada yansıtıldığı gibi olmadığını anlatmaya çalışıyorum. sadece lafla sataşma sonucu kimsenin karşısındakiyle ölümüne kavga etme gibi bir derdi olmadığını söylemeye çalışıyorum. başlığı açtıranın,yargısız infaz yapanın ve bu iki kesime destek çıkanların eksik ya da yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendirmemelerini istiyorum o kadar. ayrıca yıllardır takip ettiğim sözlükte hesap satın alan,yalancı,köylü,cahil gibi bir çok ithamla karşılaşmam da ilginç oldu.hep başkalarına söylenirken görüyordum. ilginç hissettirdi. şimdiden yazım yanlışları için özür dilerim. bir yandan gerçekleşen olayla ilgili haberler almaya çalıştığım için dikkatim dağınık diyebilirim.
  • anadolu çomarı vs avrupa çomarı şeklinde yorumlanabilecek olay. eskilerden olacak ama hepinize; (bkz: svihs)
  • yurdum muhalifinin de çomar dediklerinden hiçbir farkı olmadığını bir kez daha ispat eden olay. zira taraflar "çomar" olduğu için keyiflenen mi, umursamayan mı ne ararsanız var. halbuki taraflardan biri dış görünüş itibariyle ekşicilere biraz daha yakın olsaydı tepkiler de çok farklı olacaktı.

bu sözlük beni hiç yanıltmıyor hiç. olaylardaki kişilerin siyasi görüşlerine ve dış görünüşlerine göre tepkilerinizin değişmesi için ne yaşadınız ki siz. bu kör nefretin tek sorumlusu iktidar olamaz.