şükela:  tümü | bugün
  • kahramanmaraş'ta kadınlara özel otobüs düzenlemesi hayata geçmiş , pembe renkli, hayırlı olsun .

kahramanmaraş belediyesi, sadece kadınların kullanacağı iki otobüs hattı belirledi,

daha da ilginç olan son sefer saatinin de 19.00 olduğunu duyurdu.

yani diğer toplu taşıma 24 e kadar ama bayanlarınki 19 a kadar, akşam 7 den sonra bayanlar sokağa çıkmayacak mı ? veya çıkıp normal toplu taşımaya binince taciz görürse "tacizci haklı" mı sayılacak ?

kahramanmarasta-kadinlara-ozel-otobus
  • doğrudur ya da yanlıştır orası ayrı konu elbette de; kadınlara saldırı, taciz vs vakaları arttıkça bu tür uygulamalar yaygınlaşır ise pek de şaşırmamak gerekecek sanıyorum. güpe gündüz sokakta kadını taciz edip dövmeye kalkıyorlar akıl alır gibi değil.
  • kadınlara özel otobüs kadar saçma bir uygulama olamaz. hangi kafayla böyle bir proje yapılıyor gerçekten merak ediyorum. şimdi pembe otobüse binince özgür mü olacağım? bitecek mi taciz, tecavüz, sarkıntılık? gerçekten kadına değer verilseydi 19.00 'dan sonra başlardı seferler. tecavüz edenler iyi niyetli görüldüğü sürece ve bunun gerçek cezası verilmediği sürece maalesef hiçbir renk çözüm olamaz. yakında ayrı kaldırım da yaparsınız. sonra baktınız çözüm olmadı kadınlar sokağa çıkmasın da diyebilirsiniz. akla gelen çözüm ötekelestirmeden başka bişey değil. ayrımcılığın en alası.
  • (bkz: kahramanmaraş'ta regl olmanın ayıp olması)

normal bir durum. saat 7'den sonra olmaması da dikkat çekmemiştir. çünkü maraş'ta 7'den sonra zaten hayat duruyor. erkek kadın fark etmez.
  • zihniyetini değiştireceğine eşyayı değiştiren değişen eşyayla katılaşmış zihni daha da katılaştıran bir uygulamadır.
  • yazık memleketim kahramanmaraş'a "kadınlara özel otobüs hattı" koymuşlar. haberlerdeki kadınlar da "ay çok güzel oldu, pek iyi oldu, kadınların korunması..." filan diyorlar.

biri de demiyor ki "arkadaş, kadının korunması ile derdiniz varsa evvela siz şu maraş girişinde geceleri kadın bedeninin satıldığı, gündüzleri üst katlardaki demir parmaklıklar arkasında hapiste tutulduğu ve bütttttün maraş erkeklerinin en az bir kere ziyaret edip kadın bedeni sipariş ettiği pavyonları bir kapatın. kocasından şiddet gördüğü için 3 kızıyla evden çıkıp kardeşine sığınan kadını bütün kanıtlara rağmen boşamayan, '3 yıl ayrı yaşayacaksınız, bu arada ev de araba da kocada kalacak' diye tekrar dönmeye zorlayan maraş mahkemelerini ve mahkemeleri bu hale sokan yönetim zihniyetini bir toparlayın, başlatmayın otobüsünüze!"

yok, o zaman büyük düşünmüş olacak ya, meşhur ataerkil errrrrkek kardeşliğinin köküne dinamit koyup bir "kızkadeşlik" inşa etmeye başlayacak ya... ne mümkün efendim! bunlar ancak bu kadın düşmanı ülkede, bu kadını seks objesinden farklı hiçbir şekilde göremeyen ülkede, bu iğrenç, iki yüzlü zihniyetin 60 senedir yönettiği kentte ancak kendi kafalarını kuma gömsün.

çıldırmak için.

http://iyisaatteolsunlar.blogspot.com.tr/…lsun.html
  • islamın pisliklerinde biri olan haremlik selamlık denen s2msonik uygulamaya hazırlıktır. yarın bugün okullara da kamu alanlarına da sıçrayacaktır. ben bu primattan farksız yamyam türk insanını tanıyorsam normal otobüse binen kadına 'pembesi varken buna binmiş demekki yollu, aranıyor' damgası vurur. kadın saldırıya uğrayınca, mahkede pembe varken binmiş diye kadına suç atar.