• özellikle işçi partili üniversiteli solcu kız sesinden bu sloganı duyunca o an kahrolmasını istediğimiz emperyalizm türüdür.
  • ülkesinde bir milyona yakın kişinin ölümüne, bir o kadarının da evsiz kalmasına neden olanlara "ülkemize demokrasi getirdiğiniz için teşekkür ederiz" diyebilen insanlar olduğu sürece "kahrolmayacaktır" efendim. endişeye(!) gerek yok...
  • ülkemiz solcularının iktidar karşıtı olmak için neredeyse haykırmayı unuttuğu türkiye solunun en şanlı sloganı.

bir bildiriyle yüz binlerce insanın hayatına kast eden bu karanlık yüzlere tükürmek için hükümet yanlısı olmak bir zorunluluk değildir. (bkz: 6 aralık 2017 abd'nin kudüs'ü başkent ilan etmesi)

68 kuşağını bağrına basan, türk solunu direnişe hazırlayan topraklarda amerika'nın yaptığı provokasyon türk solu için " bize ne" değildir. bugün kudüs'te, gazze'de, batı şeria'da olanlara ve olacaklara ses çıkarmayan solcular deniz gezmiş'e hesap veremezler.

edit: yıllar sonra gelen imla aydınlanması
  • 68'lerin meşhur sloganı.
  • emperyalizmin amerikan kaynaklı olanına karşı protestoyu dile getiren meşhur slogan.
  • bu slogan kapitalizme kar$i olmayan* agizlardan duyuldugunda malesef pek inandirici gelmiyor, ardinda yatanin yabanci du$manligi oldugu kolayca anla$iliyor. asil uzucu olan, bazi sol gruplarin "ortak du$man amerika'dir" gibi milliyetci ve ulusalci cevrelere de ho$ gelen iddialarda bulunmasidir. oysa biz biliyoruz ki i$ci sinifinin hicbir burjuva ideoloji ile ortak cikari yoktur.
  • ergenekon davası esnasında dışarda toplanan bir grup türk bayraklının attığı slogan. bunda bir şey yok.
    bir şey olan, sloganı yıllardır "solcuyum, komünistim, radikalim, marksistim" diyenlerin de atmış ve atıyor olması.
  • ulusalci bir slogan.

edit: antiemperyalizm yaninda ulus devleti de getirdigi icin ulusalci bi slogandir. anarsistler telaffuz etmez bu cumleyi mesela.
  • süleymaniye'de türk askerine yapılanlar ve mavi marmara'daki tutarlılığınızı düşünürsek, şikayet ettiğiniz solculardan daha iyi değilsiniz. solcular en azından, ırak ve suriye'de saflarını seçmiştir.
  • unutulmaya yüz tutmuş anlı şanlı slogandır.
hesabın var mı? giriş yap