şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu gibi politik olmadığı halde öyleymiş gibi duran sloganları sondan başa doğru yazmak icap eder. aksi taktirde ikinci kelimeden sonra polise yakalandığınızda "abi ben apolitiğim, sadece halkların iyiliği için yazıyorum" demek sizi kurtarmaz, nezarethaneye bile değil, doğruca dgm'ye gidebilirsiniz.
 • 1. köprü yolunun asya tarafında kalan kısmında görülebilir.
 • göztepe'den boğaz köprüsüne giden yolun sağ tarafındaki bir duvara, naro (bkz: nuri alco revival organization) militanları tarafından sprey boya ile kaydedilmiş veciz slogan.

  şu günlerde ben mi ıskalıyorum yoksa yağmurdu kardı derken silindi mi nedir bilemiyorum.
 • nuri alço müritlerinin literatürümüze kazandırdığı, evrensel geçerliliği olan ve her seçim gecesi dimağlarımızın derinliklerinden fışkıran veciz söz.
 • siyasi görüşüm.
 • hak eden halka * haykırılasıca.
 • şimdi bir halk gülemiyor diye gülemeyen,mendilimdeki kan seslerini canım ahmet abime gösteresim yok. zaten mendil de yok eskisi gibi. selpak var. kullan at.

  çok acımaz oldu bu kapitalist gerçeklikle ahmet abiyi saf dışı bırakmak ama içim yandı yazdım yaa.

  neyse, genel bakalım kaynayalım araya. şimdi şöyle bir inanç var di mi benim masum safımda; "hesap verilir bir gün halkın önünde" ya da "sandıkta görüşürüz" abartıp "türkiye seninle gurur duyuyor" filan.

  sonuncusu uymadı diyeceklerime, ama türkseniz gıyaben duymuşsunuz biriyle gurur. inkar etmeyin, hoşunuza gitmedi diyemem. gitseydi somut bir değişimle savardınız bu kullanılma halini. banane, hainle bile adınız gurur içinde kullanıldı. sahte birşeyler var orda, ya o hain değildi, ya türk değildiniz ya da gurur yoktu. birine inanmadınız bunların, kötüsü de olabilir belki hiçbirine.

  konu dağılmasın. hesap diye bir şey yok.. o hesap bu halkın eliyle hiç verilmedi. verilmeyecek. seçimler birşeyi değiştirmedi, ancak sizin sistemle sorununuz sloganik ise hayırlı işler.

  hesap yok evet, bedel ödemek var. evet hayat tercih ve bedel meselesidir. sonra büyük usta kalmadı, çağımızın sorunu budur demesin bir deli.