şükela:  tümü | bugün
 • şimdi biraz alakasız olacak hata zamanın ötesine falan yollancak bu entry ama yine de değinmeden edemeyeceğim. akşam haberlerinde "kahrolsun israil" nidalarıyla israil'i protesto eden amcaların gösterildiği bir haber vardı. haberde yurdumun çeşitli illerinde, cuma namazından çıkmış sakallı, takkeli amcalar daha çok dini açıdan bir saldırı olarak gördükleri bombalama eylemlerini gerek dini slogan atarak, gerek bayrak yakarak, gerek tükürükler saçarak protesto ediyorlardı. yani ne bileyim israil gitse müslüman olmayan bir ülkeye saldırsa umurlarında olmayacak bir kesimden bahsediyorum. neyse ben bu amcalardan çok acayip etkilendim sanırım ki gece rüyama girdiler. hepsi ellerinde taşlarla sopalarla bizim eve saldırıyorlardı. ben de camdan sarkmış bir şekilde bağrınarak onları sindirmeye çalışıyordum. hatta bilinçaltıma nasıl bir laiklik sevgisi empoze edildiyse şu şekilde hönkürdüm: "bu ülkede yobazlara ne yaparlar biliyor musunuuuuuz!!! ayaklarından asıp sallandırırlaaaaaar!" (oha lan ne diyorum ben) yani nasıl korktuysam çareyi çirkeflikte bulmuşum, zaten nefes nefese uyandım. hakkaten "kahrolsun israil!" ağzıma sıçtın görmeme sebep olduğun rüyayla.
 • (bkz: #14877512)
 • (bkz: #14880610)
 • "ve onuntüm işbirlikçileri!" diye devam etmesi gereken cümle.

  diplomasi kisvesi altında israil'e asker yetiştiren, ondan silah alan, onunla ticari anlaşmalar yaparak, onun büyükelçilerini topraklarında besleyerek dünya halklarına ihanet eden tüm iktidarlar da kahrolsun.
 • popüler bir islamcı sloganı. kolay bir islamcı sloganı... zor sloganlar ise global hocaefendiler için yurt olan, ortadoğu projelerinin ortağı olunan, o kahredilen ufacık ülkenin asıl yöneticisi olan ülke aleyhine atılanlar. o ülke ki buradaki cumhuriyete dair ne varsa darbeci ilan edenlerin dilini bağlar, "hiç kimse bu olay sebebiyle israil'e savaş ilan etmemizi beklemesin" dedirtiverir. güya mazlumlar için akan timsah gözyaşlarını buharlaştırıverir. ırak'takilerin de müslüman olduğunu unutturuverir...
 • bu ülkede bu sloganı atmak kadar doğal başka ne olabilir ki... ama bu slogan sanırım birilerinin hoşuna gitmedi. kayseri'de 30 genç bu sloganı attıkları gerekçesiyle yargılanıyor.

  http://kadirmetin.blogspot.com/…demek-en-dogal.html
 • has parti yöneticilerinden oluşan avukatlar, bu slogan nedeniyle yargılanan 30 genç için müdafi olarak davaya katılarak savunmalarını mahkemeye verdiler.

  dün görülen davanın sonucunda hakim, israil devletinin uygulamalarına bir protesto içerdiği böylelikle manevi unsur oluşmadığı gereğince tüm sanıkların ayrı ayrı beraatına karar vermiştir.

  http://www.hasparti.org.tr/news/news.aspx?id=2359
 • bugün bir kez daha sadece söylediğimdir.