şükela:  tümü | bugün
  • çay yapıp, masaya üç beş kahvaltılık koymaktan ibaret eylem.
    bu kadar sıradan ve basit bir olayı, her sabah tekrarlanan bir ayinmiş gibi anlatmanın manası ne amına koyim.
    ona kahvaltı hazırlayan erkek, buna kahvaltı hazırlayan kız. altına yazılmış yüzlerce eften püften şey. la yeter.
    kalksın herkes kendi kahvaltısını hazırlasın. kafa sikmeyin.
  • sabah erken uyanıp, çok açım lan diye düşünüp, bünyedeki üşengeçliği de hesaba katıp, uğruna eşimi öperek uyandırdığım, günaydın birtanem ne güzel gün bıdıbıdılarıyla kendisini acele hazırlaması için kendisini mutfağa kadar sürüklediğim eylemdir..
  • kahvaltı etmeden evden dışarı çıkmam. tek başıma olsam bile sallama çay içmem hiç üşenmem iki bardaklık çay demlerim. 6,40 gibi ambulans ve itfaiye arabası seslerine ki oldukça yoğundu yataktan fırladım. biraz bencilce ama hemen benim odamdan bakılınca sağ çaprazda duran kimyevi maddeler ürettiğimiz iş yerimize doğru baktım çok şükür o tarafta bir duman bir sıkıntı gözükmüyordu. tekrar yatmadım kalktım biraz dolandım ortalıkta 7 ye doğru çayı koydum, kahvaltılıkları hazırladım ve erkek kardeşime seslendim tamam falan dedi ama kalkmadı. abime telefon açtım o da telefona bakmadı. içerisi sıcak olduğu için sofrayı terasa kurdum. kardeşime tekrar seslendim saat 7,15. abimi aradım yine açmadı. ablama dokunuyorum , o işe geç gidiyor. çayı koydum terasa çıktım. kardeşimin odasının camına gelip niye kalkmıyorsun ya geç kalacağız dedim. o sıra gözlerini açıp saate baktı ve bu saat durmuş dedi. allahın şabanı kalkıp saate bakıyor 7 ye 10 varı görüp tekrar yatıyormuş. sonra abimi aradım tekrar bu sefer açtı kahvaltıya gel dedim. biz sofradan kalktığımızda o yeni gelmişti.
    altı üstü 3-5 zeytin ve bir bardak çay içiyorum benim kahvaltım bu ( sabah erken canım bir şey istemiyor genelde) kahvaltı hazırlamak sorun değil de evdekileri o masanın başına toplamak sorun oluyor.
    ee ne demişler dinsizin hakkından imansız gelir babamla annemin eve dönmesini bekliyorum gelsinler ki babamın bir haydiiii haydiiisiyle nasıl yataktan fırlıyoruz yeniden hatırlayalım.*
    ?
  • bu işten daha çok nefret ettiğim bir şey daha varsa o da kahvaltı sofrası toplamak...

akşam yemeği kolaydır; iki tabak yemek koy, yanına salata, çorba, bardak... 7 parça tabak-çanak ve 4 çatal-kaşık kirlendi. yemeği de tenceresiyle attım buzdolabına; oh, mis.

peki kahvaltı öyle mi?

ortalama bir pazar kahvaltısında: iki çeşit zeytin, üç çeşit reçel, üç çeşit peynir, nutella, acılı ezme, patates kızartması, domates ve yeşillikler, sigara böreği, yumurta, pekmez, salam, tereyağı, bal, kızartılmış ekmek... iki de servis tabağı ekle buna; etti mi sana 20 tane tabak, 4 tane çatal-bıçak, 2 çay bardağı ve tabağı... üstelik öyle tabağa koy geç de olmuyor, estetik bir görüntü vereceksin bunlara; temiz ve iştah açıcı görünecekler...

en fenası da kahvaltıdan sonra artan yiyeceklerin hepsini tek tek ya paketlerine ya da bir saklama kabına koymak lazım ki bozulmasınlar. uğraş da uğraş abi, fenalık basıyor!

kahvaltı hazırlamaktan nefret ediyorum.
    kahvaltı sofrası toplamaktan iki kere nefret ediyorum.
  • yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem
    ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı
    cemal süreya