şükela:  tümü | bugün
 • ben demiyorum dr. öz demiş. kahvaltı yapmayı pek sevmediğim için beni çok ilgilendirmiyor ancak kahvaltı bizim ülkede yasaklansa insanlar birbirlerini yer. suç oranı artar.

  kaynak
 • açık büfe kahvaltı, sınırsız çay lobisinin karşı çıkacağı önerme.
 • amerikalılardan bahsediyor galiba, türk kahvaltısı dünyanın en muhteşem olayı, vazgeçmeyiz!

  edit: ben demiyorum dünyaca ünlü doktorumuz mehmet öz sölüyor. sağlık bir yaşam için kahvaltı şart link *
 • vücut dinlenmiş, daha bir gün öncesi yenilen ne var ne yok sindirmiş, metabolizma toparlanmış derken yağlı poaçalar, simitler ballar kaymaklar tekrar mideye giriyor. güne taptaze uyanmışken yine glikoz seviyen yükselip uyku hali oluşuyor. kesinlikle katıldığım önermedir. hatta günde tek öğün(öğlen) beslenme en sağlıklısıdır. deneyiniz, ilk günlerde zor gelecektir, ama sonrasında nasıl sağlıklı olduğunu siz de göreceksiniz.
 • bi simite 5 lira verince ben de ayni seyi soyluyorum.
 • aslında yıllardır en önemli öğün diye zihnimize kazınmış fakat sıkı bir kahvaltı maalesef sıkı bir öğlen ve sıkı bir akşam yemeğini peşinden sürüklüyor. günün başlangıcında fazlasıyla iştah açıyor.

  öyle mükellef bir sofra hazırlamadan, hafif atıştırmalıklara da bizde kahvaltı denmiyor.

  evet yasaklansın, fokurdayan çay sensörü, tereyağlı yumurta ve menemen sensörü takılsın evlere.
 • farklı bir tespit.

  aslında ben de kahvaltı en önemli öğün diye düşünenlerdenim ancak yazıyı okuyunca gayet mantıklı geldi. örneğin sabah kalktığımda hiçbir şey yemez sadece kahve içersem kimi zaman öğlene kimi zaman öğleden sonra 2'ye 3'e kadar bir şey yemeden geçirebiliyorum ancak aç kalmayayım diye bir poğaça bile yesem bir saat sonra acıktığımı hissediyorum.

  bir de türk kahvaltısı dünyanın en iyisi deriz hep. bu mantıkla hepimizin çok fit vücutlara sahip, sağlıklı dipçik gibi bireyler olmamız gerekti. bakınca öyle bir durum göremiyorum.

  edit: arkadaşlar son çıkarımın gerekçesi şuydu. kahvaltı = en önemli öğün. demek ki iyi kahvaltı = zinde kalmak, fazla acıkmamak. buradan bakınca bu çıkarım olmuyor demek istedim. yoksa tabi ki çeşitlilik ve lezzet açısından en iyisi türk kahvaltısı, buna şüphem yok.
 • abi sen doktorsun ya sağlık bakanlığı bürokratı değil. hem bürokrat olsan bile böyle bir yasağı koyamazsın. bizim millet kahvaltı yapmadı mı iş yapmaz.