şükela:  tümü | bugün
  • farklı bir tespit.

aslında ben de kahvaltı en önemli öğün diye düşünenlerdenim ancak yazıyı okuyunca gayet mantıklı geldi. örneğin sabah kalktığımda hiçbir şey yemez sadece kahve içersem kimi zaman öğlene kimi zaman öğleden sonra 2'ye 3'e kadar bir şey yemeden geçirebiliyorum ancak aç kalmayayım diye bir poğaça bile yesem bir saat sonra acıktığımı hissediyorum.

bir de türk kahvaltısı dünyanın en iyisi deriz hep. bu mantıkla hepimizin çok fit vücutlara sahip, sağlıklı dipçik gibi bireyler olmamız gerekti. bakınca öyle bir durum göremiyorum.

edit: arkadaşlar son çıkarımın gerekçesi şuydu. kahvaltı = en önemli öğün. demek ki iyi kahvaltı = zinde kalmak, fazla acıkmamak. buradan bakınca bu çıkarım olmuyor demek istedim. yoksa tabi ki çeşitlilik ve lezzet açısından en iyisi türk kahvaltısı, buna şüphem yok.
  • arkadaşlar siz hala yemek mi yiyorsunuz? şaşkınım şu an. 11 yıldır günde tek öğün dahi yemiyorum ve çok faydasını gördüm. sabahları kalkıp 1 saat gözümü kırpmadan güneşe bakıyorum ve sonra biraz toprağı yalıyorum. 10:30 civarı sade bir kahve içiyorum, bu alışkanlığımdan da kurtulabilsem çok iyi olacak çünkü gereksiz ve ömrü kısalttığının farkındayım. hiçbir şey yememek ilk birkaç yıl zorluyor ama 3,5 yıl sabrederseniz ne kadar dinç hissettiğinize inanamayacaksınız. şimdilik hesapladığım ömrüm 118 yıl, kahve alışkanlığımı da bırakırsam 125'e çıkacak. bu devirde kahvaltı eden, ne bileyim biraz avam geliyor bana, kafaları 70'lerde kalmış onların. kahvaltı etmek zaten eski kafalı işi de hiçbir şey yememek en iyisi, daha elit ve daha sağlıklı, yemek yemek nedir ya.
  • mehmet öz'ün daha önce kahvaltının atlanmaması gereken bir öğün olduğu açıklaması vardı...
  • bi simite 5 lira verince ben de ayni seyi soyluyorum.
  • amerikalılardan bahsediyor galiba, türk kahvaltısı dünyanın en muhteşem olayı, vazgeçmeyiz!

edit: ben demiyorum dünyaca ünlü doktorumuz mehmet öz sölüyor. sağlık bir yaşam için kahvaltı şart link *
  • açık büfe kahvaltı, sınırsız çay lobisinin karşı çıkacağı önerme.
  • yasaklanmalı nedir ya?
    hayır dersin ki, ben kahvaltı öğününü tavsiye etmiyorum, şu şu sebeplerden dolayı yapmamanız gerekiyor, şöyle zararlı fln demesi gerekirken yasaklanmalı diyor. sana ne amcacığım, isteyen istediğini yer ya!
    ne meraklısınız insanlara yasak koymaya..!
  • vücut dinlenmiş, daha bir gün öncesi yenilen ne var ne yok sindirmiş, metabolizma toparlanmış derken yağlı poaçalar, simitler ballar kaymaklar tekrar mideye giriyor. güne taptaze uyanmışken yine glikoz seviyen yükselip uyku hali oluşuyor. kesinlikle katıldığım önermedir. hatta günde tek öğün(öğlen) beslenme en sağlıklısıdır. deneyiniz, ilk günlerde zor gelecektir, ama sonrasında nasıl sağlıklı olduğunu siz de göreceksiniz.
  • birinci dereceden çıkar peşinde koşan böyle medya maymunlarının ne dediğinin hiç önemli olmaması nedeniyle sallanmaması gereken bir yumurtlama.
  • adam olması gerekeni söylemiş. sırf alışkanlık diye kalkar kalkmaz kahvaltı masasına oturmayın gerçekten acıktığınız saatte doyurun karnınızı diyor. akşamdan da kızartmaya böreğe abanmayın, insülin direncinizi düşürüp aç uyanmayın demiş güzel de demiş. van kahvaltı salonu sahipleri derneğini ayaklandıracak bir durum yok yani.