• sabahları aç bir kurt gibi uyanıyorum, mehmet öz ayağını denk alsın. sabah erken saatlerde tenhada önüme çıkarsa onu bile yiyebilirim.**
    mehmet öz bu saatten sonra sansasyon peşinde koşmasın. her sabah avuç içi kadar kara ekmek, biraz peynir, azıcık domates-salatalık, birkaç zeytin ve 1 kupa sade şekersiz kahveden bugüne kadar kime zarar geldiği görülmüş? saydığım listenin, sabah insan zor ayılıyorken hazırlanabilecek en zahmetsiz menü olması da cabası, yumurtayı bile pişirmen gerekiyor, bunları ise dolaptan çıkarıp tabağa koy, bitti!
    (kahveyi de bi zahmet demlersiniz artık diye düşünüyorum.) kahvaltıma dokunma hareketi başlatmaya karar verdim, bu başlık altında birleşelim.*
  • hani şu kahvaltıya övgü düzülen meşhur şiirde geçen mutluluğu dr. mehmet öz ihmal etmiş olmalı. yasaklamak yerine kararında veya aşırıya kaçmayan bir kahvaltı önerebilir. hani şu nasıl ölçülüyorsa kibrit kutusu kadar peynir ile yedi adet zeytin...
    (gerçi zeytine özgürlük verdilerdi . yiyebildiğiniz kadar yiyin).
  • günlük rutinimde kahvaltı yapmıyorum. sadece hafta sonları. o da, geç kalktığımdan brunch oluyor. ancak kahvaltı için insan öldürebilecek kişiler tanıyorum. bu sağlık meselelerinde, ortaya atılan iddiaların da, ispatlanmadığı sürece, saçmalık olduğunu düşünüyorum. zira bi ara, tereyağı tü kaka iken, şimdi tereyağı süper düper oldu. bu tarz iddiaların, trend oluşturmak veya polemik yaratmak için ortaya atıldığı gibi bir savım var. zaten dr. öz de bildiğin magazin doktoru.
  • 5 aydır yapmıyorum. mutluyum.
    haftasonları bazen öğlen kahvaltı menüsü yiyorum. harika.
  • aklıma melih cevdet anday'ın " bir misafirliğe gitsem " şiirini getirmiş başlık...

bir misafirliğe gitsem.
    bana temiz bir yatak yapsalar.
    her şeyi, adımı bile unutup, uyusam…
    kalktığımda, yatağım hâlâ lavanta koksa.
    kekikli, zeytinli bir kahvaltı hazırlasalar.
    nerede olduğumu hatırlamasam.
    hatta adımı bile unutsam…
  • günün en güzel ögünü ile zorunuz ne neden yasaklansın hatta bence haftaici kahvalti yapma süresi de mesai den sayilsin ;)
  • katıldığım tespit. kahvaltı yapınca insan daha çok acıkıyor. oysaki kahvaltı yapmadığım zaman neredeyse akşama kadar acıkmıyorum. bence tek öğün ve arada meyve takviyesi günlük yeterli.
  • "dünyaca ünlü doktor mehmet öz, tmz dergisi'ne verdiği bir röportajda kahvaltının gereksiz olduğunu ve yasaklanması gerektiğini söyledi. öz, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu yönünde çıkan dayatmaların ise tamamen reklam aldatmacası olduğunu belirtti."

haftasonu kahvaltı severleri üzgün. şimdi hangi öğünü çekip instagrama koyacagiz.

haber linki
  • mehmet öz'ün daha önce kahvaltının atlanmaması gereken bir öğün olduğu açıklaması vardı...
hesabın var mı? giriş yap