1 entry daha
  • çok güzel olan şey. ayrıca patates kızartması yemenin saati mi olurmuş.
  • aslında dünya genelinde yaygın olan bir alışkanlıktır. amerika'da "hash brown" adıyla neredeyse her kahvaltıda yenir. görüntüsü klasik patates kızartmasından farklıdır.
  • patatesi çok seviyorum her halini. kahvaltıda da her halini yiyebilirm. muazzam bir şey
  • yememiş olan ağzının tadını bilmiyordur.

kızarmış patates, sahanda yumurta ve hakkı imal edilmiş tavada kızartılmış kalın sosisler * . bunların yanına koca bir kangalın *yarısını da tavaya iri iri doğrayıp şöyle bir çeviren ayılar da varmış ama siz onlara itibar etmeyin.

fırından sıcak ekmek , bi kaç çeşit peynir ve tavşan kanı çay elbette diğer must lar. *
  • öğrenci evinde olmamdan mütevellit çok uzun zamandır yiyemediğim besin maddesi.
  • çocukluğuma dair hatırladığım güzel anılardan biridir.
  • bu da yeni çıktı yazmış ya adam. şaka gibi! yahu, biz bu patates kızartmasını asırlardır haftasonu kahvaltısında yiyorduk sadece. benim için patates kızartması pazar günü kovboy filmi izlerken taze ekmeğin arasına koyarak yediğim ve üzerinde sarımsaklı yoğurt ve domatesli sosla birlikte düşünebildiğim bir besin. hamburger kültürüyle büyümediğimiz için böyle oluyor galiba.
  • sanırım bu patates kızartmasını yufkanın içine yağda kızartılmış kuru biberle birlikte dürüp yiyen tek köylü benim.
  • kahvaltıda patates kızartması yemek bir insanın başına gelebilecek enteresan güzellikte bir olaydır.
    bir de patatesin üzerine ince dilimlenmiş patlıcan kızartması ve onun üzerine de hafif sulu domates sosu olursa ne ala.

not: dondurulmuş patates'e hayır.
  • anadolu kültürünün vazgeçilmez hafta sonu aktivitesidir. aile ortamında, pijamayla yenilen patates kızartmasının tadını tarif etmek mümkün değildir.
456 entry daha
hesabın var mı? giriş yap